Ливърпул продължи победната серия и доближи Лестър до Чемпиъншип

Ливърпул записа седма поредна победа, след като стигна до убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Лестър. Къртис Джоунс отбеляза два гола в рамките на три минути през първото полувреме, а Трент Александър-Арнолд се разписа в 71-ата минута. Мохамед Салах имаше решителен принос и за успеха на мърсисайдци, като асистира и за трите попадения.

След поредния успех тимът на Юрген Клоп се доближи на точка от Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, но има изигран мач повече и трябва да разчита на грешки на конкурентите си, за да има шанс за място в топ 4. Лестър пък остана в зоната на изпадащите, на две точки зад последния тим над чертата, който е Евертън.

Срещата започна на много високо темпо, като домакините бяха по-активни в началото. Още в третата минута се стигна до опасна ситуация пред вратата на Алисон след центриране на Мадисън от фал, но Еванс не успя да реагира достатъчно бързо и да стигне до топката. Лестър играеше агресивно и в 12-ата минута организира отлична контраата. Тилеманс пусна великолепно към Барнс, който пък намери Варди. Алисон излезе отлично и скъси ъгъла, като блокира удара.

Постепенно Ливърпул взе контрола върху случващото се на терена е контролираше топката в големи периоди. Гостите обаче не намираха пролуки в сгъстената защита на съперника. В една ситуация Александър-Арнолд успя да изведе Гакпо, но той не се възползва. При друга Салах навлезе в наказателното поле, но прекали с финтовете. Пробив на Диас пък завърши с удар покрай вратата.

Превъзходството на мърсисайдци даде резултат в 33-ата минута. Дълго подаване на Алисон стигна до Диас, който успя да отклони към свой съотборник. Топката бързо се озова в Салах, който с великолепно подаване намери Джоунс, а той прецизно я насочи към мрежата. Три минути по-късно Салах отново изведи Джоунс и халфът отбеляза втория си гол в мача.

И при двете попадения имаше разглеждане с ВАР за засада. Ситуациите, особено втората, бяха много тънки, но и в двата случая голът бе признат. Лестър бе напът съвсем да се разпадне и веднага след втория гол да получи трети. Бърза контраатака завърши с подаване на Салах и завършващ удар на Гакпо, който бе в обсега на вратаря и Иверсен отрази. Малко преди почивката се стигна до нова опасна ситуация пред вратата на домакините. Удар на Салах бе блокиран, а Робъртсън стреля покрай вратата, но беше и в засада.

Лестър стартира добре второто полувреме, както започна и първото. Мадисън пробва удар от сериозна дистанция, а в 52-ата минута Алисон направи великолепно спасяване след удар на Варди. Ливърпул отговори с две добри атаки, които не завършиха с удар. Тимът на Клоп отново започна да контролира случващото се на терена и не даваше много възможности на съперника. Дийн Смит опита да промени нещо със смени, но в 68-ата минута интригата в мача можеше да приключи. Салах се озова на добра позиция, но изстрелът му бе отразен от вратаря.

Мърсисайдци отчаяха съперника с нов гол в 71-ата минута. След нарушение на Еванс срещу Хендерсън зад топката застанаха Салах и Александър-Арнолд. Египтянинът отклони топката към своя съотборник, а английският национал я прати със страхотен удар в горния ляв ъгъл на Иверсен. За Салах това бе трета асистенция в мача.

Салах имаше великолепна възможност да се нареди и сред голмайсторите. В 79-ата минута Гакпо го изведе сам срещу вратаря, но той направи голям пропуск и прати топката покрай вратата. Феновете на домакините пък започнаха да си тръгват далеч преди последния съдийски сигнал с присвито сърце ще очакват последните два мача на Лестър до края на сезона.

ЛЕСТЪР - ЛИВЪРПУЛ 0:3
0:1 - Джоунс (33)
0:2 - Джоунс (36)
0:3 - Александър-Арнолд (71)

Снимки: Imago