Първа изява на новото ръководство на Федерацията по Вдигане на тежести

Десетима от Витоша изстрадаха ценен успех срещу Созопол, "тигрите" поглеждат към спасението

Витоша (Бистрица) прекъсна серията си от 5 поредни шампионатни срещи без победа, след като се наложи над Созопол с 1:0 в мач от 30-ия кръг на Втора лига. Успехът е много ценен за “тигрите”, които се борят за своето оцеляване.

Пламен Крумов реализира единственото попадение в двубоя в 78-ата минута, а днешните домакини играха с човек по-малко повече от едно полувреме,

след като Борис Груев получи червен картон през първата част.

Резултати и голмайстори във Втора лига

С победата Витоша се измъкна от последното място в класирането и вече има 30 точки. Първият тим над чертата е с 32 пункта, така че за момчетата на Николай Христозов спасението изглежда все по-възможно.

Созопол се намира в сходна ситуация и е само с една точка повече от своя съперник. В следващия кръг “небесносините” приемат борещия се за промоция в елита Спортист (Своге), докато за “тигрите” предстои гостуване на Янтра в Габрово.