Неделев закова Локо (Пд) и върна Лудогорец на върха

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в Разград и стартира с три точки в плейофите. Успеха на домакините изкова в 42-ата минута бившият ас на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев, който наказа съгражданите си от "Лаута" със своя първи гол за "зелените". Срещата се игра почти изцяло в половината на Локомотив, като "смърфовете" имаха едва един удар по посока на вратата на шампионите, срещу поне 25 в актива на съперниците им. Така футболистите на Ивайло Петев вече мислят за голямото дерби с ЦСКА - София в събота, а "черно-белите" гледат към своето домакинство на Левски.

Първата възможност за гол се откри пред деветката на "зелените" Игор Тиаго, който потърси далечния ъгъл на вратата в петата минута. Илко Пиргов обаче не се затрудни и дори успя да отклони топката с глава с корнер. След ъгловия удар топката се озова в мрежата на 36-годишния вратар на Локомотив, но реализаторът Кайо Видал беше в положение на засада и попадението беше отменено. Бразилското крило намери рамката на гостите втори път след няколко минути, но проверката с VAR показа засада на Игор Тиаго в началото на акцията на шампионите.

В 17-ата минута Нонато пробва рефлекса на Илко Пиргов, но опитният вратар улови без проблеми изстрела на бразилския халф от средна дистанция. След няколко минути Нонато се размина с красив гол. Южноамериканецът шутира силно, но топката не намери целта. В 25-ата минута Игор Тиаго можеше да открие резултата от десетина метра пред рамката на "смърфовете", но централният нападател на Лудогорец стреля много неточно в аут. В 30-ата минута Тодор Неделев се пребори за топката в пеналтерията на Локомотив и нанесе удар към далечния ъгъл, но Пиргов спаси.

В 42-ата минута Игор Тиаго получи подаване в момент, в който беше с гръб към вратата на гостите. Бившият нападател на Крузейро задържа за миг топката и я пусна на връхлитащия Тодор Неделев, който нахлу в наказателното поле, преодоля Илко Пиргов и намери мрежата - 1:0 за Лудогорец. Това беше първо попадение за бившата звезда на Ботев (Пловдив) с екипа на "орлите".

В първите секунди на втората част Бърнард Текпетей опита да намери Игор Тиаго на голова позиция пред голлинията на пловдивчани и само точната намеса на Хорхе Сегура предотврати второ попадение за Лудогорец. След няколко минути ситуацията се повтори почти едно към едно, като този път топката достигна до Тиаго пред зейналата врата на Пиргов. По невероятен начин обаче бразилецът прати топката над целта и пропусна.

Тоталното превъзходство на Лудогорец продължи, което доведе до нови опасни слизания към вратата на "смърфовете". В 70-ата минута Кайо Видал се размина с ефектен гол, след като фалцираният му удар мина на сантиметри от левия страничен стълб. В 76-ата минута Видал падна в наказателното поле и реферът Волен Чинков отсъди 11-метров наказателен удар за "зелените", но след преглед на ситуацията с VAR, дузпата беше отменена, а крилото на домакините получи жълт картон за симулация. В 81-ата минута Илко Пиргов влезе в ролята на защитник и дори подгони Видал при тъчлинията, след което се затича към голлинията и плонжира, а ударът на бразилеца не намери мрежата.

В 87-ата минута гостите от Пловдив се отчетоха с първи удар към рамката на скучаещия Серджио Падт. От десетина метра сенегалското крило Бабакар Дион пробва късмета си, но топката излезе в аут. Така последният съдийски сигнал на Чинков дойде при 1:0 за Лудогорец, който си върна първата позиция в класирането, загубена за два часа след победата на ЦСКА - София над Черно море

Лудогорец 1:0 Локомотив (Пловдив)

1:0 Тодор Неделев (42)

Стартовите състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2 Гонсало Авила, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 14. Димитър Илиев, 34. Петър Витанов.

Снимки: Startphoto