Уидад не успя да победи деветима от Мамелъди Съндаунс в полуфинала им от Африканската Шампионска лига

Носителят на трофея Уидад (Мароко) и южноафриканският Мамелъди Съндаунс завършиха при резултат 0:0 в Казабланка в първия мач от полуфиналния сблъсък между двата тима в Африканската Шампионска лига.

Реваншът е насрочен за 20 май в Претория. В другия полуфинал египетският Ал Ахли води с 3:0 на Есперанса от Тунис с 3:0 след успех като гост в първата среща, а реваншът е планиран за 19 май.

Гостите завършиха двубоя с двама души по-малко заради червени картони на Нео Маема в 43-ата и на чилиеца Марсело Айенде Браво в петата минута на добавеното време. Попадение на Мамелъди Съндаунс в десетата минута бе отменено заради засада.