Етър запрати Славата под чертата и докосва efbet Лига

Етър спечели с 2:1 домакинството си на Струмска слава и направи нова решаваща крачка към завръщането си в efbet Лига. Шампионите на България от 1991 година могат да се завърнат в елита още следващия кръг - при успех в дербито с Крумовград. Славата пък влезе в опасна зона след поражението на стадион "Ивайло".

Ветеранът Даниел Младенов откри резултата с точен изстрел от дузпа в 16-ата минута. Бившият футболист на Левски, Пирин (Благоевград) и ЦСКА 1948 беше потърпевш в наказателното поле на гостите, а сетне сам намери мрежата от бялата точка. В началото на второто полувреме нападателят Мартин Тошев мушна топката под плонжа на вратаря - 2:0 за болярите. В края Георги Станимиров намери вратата на домакините с красив удар от фаул, но този гол се оказа почетен за момчетата на Анатоли Нанков.