Херо с тежки обвинения към конкуренти на Спартак - заяви: Разочарованието е огромно, трябва да стане чудо

Наставникът на Спартак (Варна) Димитър Димитров бе много разочарован след равенството (1:1) при гостуването на Ботев (Враца). Домакините изтръгнаха точката с гол в 89-ата минута, което пък сведе шансовете на “соколите” за оцеляване в елита до минимум. След двубоя Херо заяви, че е много разочарован и е наясно, че за да се спаси неговият отбор от изпадане трябва да стане чудо, но е категоричен, че варненци ще играят честно до края, а не като техни конкуренти - приятелски срещи.

Леден душ за Спартак (Варна) в 89-ата минута, Ботев (Враца) засили "соколите" към Втора лига

“Огромно разочарование. Това се получава във втори пореден мач. Имам предвид с ЦСКА 1948, когато поведохме в 93-ата минута, а в 94-ата ни изравниха. Сега - в 90-ата. Загубихме четири точки. При нас няма дълбочина в състава, няма вариативност. Имаме много контузени и наказани. В един момент останах с 11-12 човека. С една дума, както се казва, е трудно да объркам състава. Като че ли и малко характер ни липсва, за да спечелим тази и срещата с ЦСКА. Липсва ни и късмет. Затова разочарованието е огромно.

Когато дойдох, знаех с какво се захващам. Въпреки това се опитах да направя каквото е възможно. Контузии, наказания… Но това го има в спорта. Когато знам, че съм дал всичко от себе си, не мога да не съм доволен от футболистите. Знам, че те се стараят, но им липсват класа и възможности.

Надявам се феновете да го оценяват. Много съм им благодарен на феновете, знам, че тези хора заслужават много повече. Трудно е да се прави отбор с 11-12 нови. Дилемата беше дали да оставя стария отбор, но той имаше една точка. Много футболисти ми октказаха, ако трябва да бъда честен. Някои от тези футболисти са трети-четвърти избор.

Трябва да стане чудо, за да останем в елита. Не играем приятелски срещи, както играят някои други отбори. Играем честно.

За мен е чест да играя срещу Любо Пенев и Краси Балъков, защото те са се доказали”, завърши Херо.