Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Славия оскуба "канарчетата" и приближи баража за Европа

Славия записа победа с 1:0 над Ботев (Пловдив) на стадион "Александър Шаламанов". Срещата, която беше първа за двата отбора в плейофите от efbet Лига, не предложи големи емоции, като ще се запомни с красивия гол на Тони Тасев. Крилото на "белите" реши мача с точен изстрел в 70-ата минута. Успехът дава преднина от десет точки на славистите пред Арда (Кърджали) в борбата за седмата позиция, но футболистите на Александър Тунчев са с мач по-малко.

Двата отбора заложиха на по-сигурна игра в отбрана през първия четвърт час, а в предни позиции добрите атаки и ударите към вратите липсваха.

Първата добра възможност стана факт в 26-ата минута. Колев овладя в наказателното пполе на "белите", финтира опонент и влезе навътре, след което шутира с десния крак. Изстрелът му рикошира в крак на бранител и излезе в корнер близо до дясната греда.

17 Славия 1:0 Ботев (Пловдив)

Само 180 секунди по-късно Ботев като по чудо не поведе. Първо Кръстев отрази очи в очи с Бароан, а малко след това Мертенс не уцели вратата с фронтален шут от 14-15 метра.

Последваха скучни минути. В добавеното време на първата част Натан Гасама можеше да порази вратата на Георги Аргилашки, но френският централен защитник на "белите" не намери мрежата.

В 60-ата минута "канарчетата" сътвориха добра комбинация, но Николай Кръстев успя да спаси. Джеймс Ето'о пусна хубав пас към Антоан Бароан, който влезе на скорост в наказателното поле на "белите", но изстрелът му беше отразен от вратаря.

В 70-ата минута Тони Тасев откри резултата! Капитанът на Славия Галин Иванов намери крилото отляво, последва силен и точен шут в близкия ъгъл и топката се спря в мрежата на "жълто-черните" - 1:0 за домакините.

До края момчетата на Бруно Балтазар така и не стигнаха до изравняване, за да запишат загуба на старта на плейофите. Славистите пък увеличиха преднината си в групата, събрала отборите между седмо и десето място в родния елит.

Славия 1:0 Ботев (Пловдив)

1:0 Тони Тасев (70)

Стартовите състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 10. Владимир Николов

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 44. Роберто Пунчец.