Сблъсък в Бистрица: ЦСКА 1948 и Левски се впускат в битката за бронза

ЦСКА 1948 и Левски се изправят един срещу друг в първия двубой от плейофите в топ 6 на efbet Лига. Срещата започва в 20:00 часа на стадион "Витоша" в Бистрица. "Червените" водят с пет точки в класирането пред отбора на Елин Топузаков, като срещата дава старт на битката за бронзовите медали в шампионата.

И двата тима завършиха с поражение редовния сезон - Левски загуби с 0:1 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута", а ЦСКА 1948 отстъпи със същия резултат от Славия в Бистрица. Трябва да се отбележи, че футболистите на Тодор Янчев имаха по-малко време за почивка, тъй като през седмицата имаха полуфинален реванш в турнира Sesame Купа на България, където играха 120-минутен двубой с Локомотив (София).

Янчев: Искаме купата, но и третото място! Левски си е Левски

В редиците на ЦСКА 1948 вече на линия е Ивайло Чочев, който се превърна в герой срещу "железничарите" за купата - полузащитникът вкара и двете попадения, които пратиха "червените" на финала. В тима на Янчев с трайни контузии са Райън Бидунга, Евгений Сердюк и Джонатан Перейра. Всички останали асове на "червените" са готови, като националът Радослав Кирилов обяви пред медиите, че третото място продължава да бъде приоритет за отбора.

Топузаков: В Левски винаги има напрежение! Не сме сигурни за четвъртото място

От състава на Левски със сигурност отпада панамският защитник Хосе Кордоба, който е с травма. В състава на Елин Топузаков се завръщат две от основните фигури от халфовата линия на "сините" - Филип Кръстев и Андриан Краев, които пропуснаха срещата на "Лаута" със "смърфовете" в последния кръг от редовния сезон заради наказания. При успех в Бистрица "сините" ще се приближат на две точки от третото място.

Четвъртото място в шампионата стана доста по-ценно след вчера

Освен третото място, което ще донесе медали на своя притежател в крайното класиран, важна в общ план е и четвъртата позиция. Това придава допълнително значение на срещата в Бистрица тази вечер. Припомняме, че участието на Лудогорец и ЦСКА 1948 във финала за купата гарантира, че четвъртият ще мери сили със седмия за място в предварителните кръгове на Лигата на конференциите през лятото. В битката за четвъртото място са още Черно море и Локомотив (Пловдив) - "моряците" са на една точка за Левски, а "смърфовете" на четири.