Кой, ако не той? Вездесъщият Чочев измъкна ЦСКА 1948 от ада и го прати на финал за Купата

ЦСКА 1948 се измъкна от ада в полуфинална среща реванш срещу Локомотив (София), за да стане първия финалист в Sesame Купа на България. "Червените" набързо профукаха преднината от първия сблъсък в "Надежда", който спечелиха с 3:2, и до 18-ата минута губеха с 0:2. На хоризонта обаче за пореден път през този сезон излезе вездесъщия Ивайло Чочев, който вкара две попадения за своя отбор, второто от които в 117-ата минута, и така прати тима на Тодор Янчев в последния сблъсък за трофея, където ще срещне победителя от двойката Лудогорец - Черно море.

Иначе Локомотив започна ударно реванша и дръпна с 2:0 след попадения на Дейвид Малембана (9) и Селсо Рапосо (18). Ивайло Чочев върна един гол от дузпа в 29-ата минута. При резултат 2:1 в полза на "столичните железничари" завърши редовното време, като по този начин те изравниха общия резултат след поражението с 2:3 от първия мач в "Надежда", и на двата тима се наложи да влязат в продължения.

Така се стигна до 117-ата минута, когато вездесъщият халф на домакините Ивайло Чочев се разписа за крайното 2:2 и изпрати своя тим на финал след обща победа от двата полуфинала с 5:4.

24 ЦСКА 1948 2:2 Локомотив (София)

След лечение на травма в 11-те на домакините отново започна голямата им звезда и голмайстор на efbet Лига Ивайло Чочев, който преди няколко дни влезе като резерва при загубата с 0:1 от Славия в шампионата. В предни позици наставникът на тима Тодор Янчев заложи на Светослав Диков за сметка на Александър Колев

ЦСКА 1948 създаде опасно положение още преди да са изтекли 120 секунди. Кирилов проби отдясно и подаде в наказателното поле към Педриньо, но сантиметри не достигнаха на бразилеца да засече от 5-6 метра пред противниковата врата.

Локо отговори със силен шут отдалеч на Милошев, който Наумов изби, а при добавката Франса нацели тялото на бранител в "червено". Така се стигна до 9-ата минута, в която "столичните железничари" получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле на домакините. С него се нагърби Малембана, който с майсторски шут над стената изненада Наумов и заличи предимството от един гол на ЦСКА 1948 от първия мач.

По-добрата игра на Локо продължи и в 18-ата минута футболистите на Станислав Генчев удариха за втори път. Рапосо влезе без проблем в наказателното поле на противника след поредица от непохватни прояви на няколко състезатели в "червено" и стреля, а след лек рикошет в Елитон топката влезе за втори път в мрежата на Наумов.

В 26-ата минута Елитон стреля с глава от около 3 метра, топката се отклони в ръката на Диас и домакините поискаха дузпа, но Кабаков остави играта да продължи. След известно време той бе извикан да гледа ситуацията на ВАР и правилно промени решението си посочвайки бялата точка. С изпълнението на 11-метровия удар се нагърби Чочев, който вкара за 1:2.

Секунди по-късно "червените" можеха да изравнят, но опасен шут на Сидклей от 18 метра профуча покрай горния десен ъгъл на гостуващата врата.

След почивката Локо продължи да представя по-грамотен футбол от своя опонент, който допускаше грешки при всяко второ подаване. Именно след такова Франса се откъсна 8 58-ата минута отдясно в наказателното поле на противника и предпочете да търси подаване вместо да шутира, но не сполучи, тъй като уцели тялото на Елитон.

Постепенно гостите като че ли отпаднаха физически и отстъпи инициативата на своя опонент. В 71-ата минута Кирилов с чудесен индивидуален пробив преодоля двама съперници и намери Чочев в наказателното поле. Халфът обаче си спря лошо топката с гърди и не успя да отправи шут. Това беше и първото по-смислено нещо от страна на домакините за втората част.

Малко по-късно Локо изрази претенции за втори жълт картон на Елитон, който удари Вутов при единоборство. Те не бяха без основание, но в крайна сметка Кабаков не показа такъв.

В 86-ата минута Матеус бе близо да засече центриране от фал на Милошев и ако го беше направил, това щеше да означава почти сигурен гол, тъй като състезателят се намираше на метър-два от голлинията.

Четири минути по-късно ЦСКА 1948 за малко да реши срещата в своя полза след далечен удар на резервата Умарбаев, който намери лявата греда.

Така редовното време приключи при 2:1 в полза на Локо и по този начин "червено-черните" вкараха срещата в продължения, тъй като заличиха пасива от един гол след сблъсъка в "Надежда".

В тяхното начало двата отбора си размениха по един изстрел, като този на гостите бе в очертанията на вратата, но Наумов го изби. В 103-ата минута дойде и първата по-сериозна възможност в продълженията. Тя се откри пред Топузов след центриране на Фуртадо, но крилото не влезе по-здраво в единоборство с Петков и позволи на защитника да се справи с критичната ситуация.

В 108-ата минута Русев шутира по земя след удар от фал, а Гайе без проблем улови. В заключителната част на второто продължение ЦСКА 1948 търсеше повече попадението, а Локо като че ли се стремеше да стигне до дузпи. Така дойде 117-ата минута, когато Чочев засече с глава центриране отдясно и изравни - 2:2.

До края на двубоя не се случи нищо интересно с изключение на един фал на Матеус срещу Русев, за което получи заслужен втори жълт картон. Така ЦСКА 1948, макар и изключително трудно, достигна до финала за Купата, а утре ще разбере с кой измежду Лудогорец и Черно море ще се бори за трофея.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:2

0:1 Дейвид Малембана 9
0:2 Селсо Рапосо 18
1:2 Ивайло Чочев 29 д.
2:2 Ивайло Чочев 117

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей, 18. Чочев, 58. Октавио, 10. Русев, 8. Педриньо, 99. Кирилов, 55. Диков

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. Гайе, 44. Кацаров, 33. Диас, 22. Найденов, 26. Милошев, 89. Матеус, 13. Рапосо, 5. Малембана, 39. Вутов, 94. Ненов, 11. Франса

Снимки: Борислав Цветанов