Йокич изблъска собственика на Финикс Сънс

Звездата на Денвър Нъгетс Никола Йокич получи технически фаул след физическа конфронтация с новия собственик на Финикс Сънс Мат Ишбиа.

Това се случи във втората четвърт на четвъртия двубой на плейофите от НБА, който “слънцата” спечелиха със 129:124 и изравниха серията на 2:2 победи.

В края на вторите 10 минути от срещата гардът на Сънс Джош Окоджи падна върху зрителите, които стояха на местата до паркета, опитвайки се да спаси излизаща извън очертанията топка.

В суматохата той се приземи върху хората в публиката, част от които беше и Ишбиа. Йокич изтича и се опита да вземе топката, но собственикът на Финикс не му я подаде. В резултат на това сръбската суперзвезда избута с лакът Ишбиа в лицето.

Девин Букър и Кевин Дюрант вкараха по 36 точки за успех на Финикс, 53 точки на Йокич не стигнаха на Денвър

След няколко минути хаос Йокич получи технически фаул, а Сънс се облагодетелстваха от свободна стрелба.

Сърбинът отказа да се извини след края на двубоя: “Той първи ми посегна. Мислех, че Лигата трябва да ни защитава от такива ситуации с феновете. Знам кой е той, но е фен, нали така?”

Петият мач от оспорвания дуел е в сряда сутринта от 5 часа в Денвър.