Жозе Моуриньо изгледа мача на Димо Кръстев

Българският национал Димо Кръстев записа едно полувреме за юношите на Фиорентина до 19 години при загубата с 1:2 от шампиона Рома като гост в мач от 30-ия кръг на шампионата на Примавера 1 в Италия. Той се появи на почивката, когато “виолетовите” водеха в резултата.

През вторите 45 минути обаче домакините обърнаха с две попадения в последната четвърт на срещата. Кръстев имаше последния шанс за гол за Фиорентина в добавеното време, но не уцели вратата.

Двубоят беше изгледан от треньора на първия отбор на “вълците” Жозе Моуриньо, който обеща да го стори още след края на загубата от Интер с 0:2 в Серия “А” в събота.

За Кръстев и неговите съотборници това е второ поредно разочарование от юношите на Рома, след като наскоро те загубиха с 1:2 от тях във финала за Купата на Италия. Тогава българинът вкара гола за своя тим.

Освен всичко с днешната си победа юношите на столичани изместиха “виолетовите” от третото място, като почти сигурно го лишиха от шанса да застигнат лидера Лече. До края остават четири кръга.

Българско участие имаше и в срещата Аталанта (19) - Каляри (19), спечелен от домакините с 3:2. Титуляри за гостите бяха двама българи - вратарят Велизар-Илия Илиев (17 г.) и Иван Сулев (16 г.)

Снимки: Imago