Варна е зелена! Черно море подчини Спартак в голям спектакъл

Черно море спечели с 3:2 дербито със Спартак (Варна) на стадион "Тича". Двата отбора изнесоха много добър мач, като за спектакъла помогнаха и феновете на двата тима от Морската столица. Васил Панайотов изправи трибуните на крака в 38-ата минута. Ветеранът Даниел Димов удвои за "моряците" в 52-ата. Бразилецът Евандро намали резултата с удар отблизо в 59-ата минута. Защитникът Влатко Дробаров реализира трети гол за домакините в 74-ата. Денис Баланюк вкара второ попадение за "соколите" седем минути преди края на редовното време.

С успеха днес "моряците" събират актив от 53 точки, като завършват редовния сезон в efbet Лига на пето място. Спартак (Варна) остава на последната позиция в класирането. Днес "соколите" бяха водени от Тодор Киселичков, който замести наказания старши треньор Димитър Димитров.

Преди първия съдийски сигнал на Никола Попов двете агитки създадоха страхотна атмосфера на стадиона в квартал "Чайка". Феерията по трибуните се изрази в чудесни хореографии - както на домакините, така и в сектора за гости.

Още във втората минута Влатко Дробаров стреля опасно с глава, но топката премина покрай вратата на "соколите". След десет минути Едгар Пачеко се оказа на добра позиция в наказателното поле на Спартак (Варна), но суетнята на бранителите в синьо не доведе до попадение в тяхната мрежа.

В 16-ата минута Атанас Илиев потърси гола с глава, но Кристиано Фигейредо изби удара на бившия нападател на Асколи. В 22-ата минута се откри първата възможност за "соколите" да застрашат вратата на Морето. Ромеш Ивей овладя топката пред пеналтерията на домакините, но крилото от Панама се забави и не сполучи в опита си да продължи акцията.

30 Черно море 3:2 Спартак (Варна)

В 26-ата минута Атанас Илиев пропусна прекрасен шанс да открие резултата. Нападателят на "моряците" беше изведен сам срещу вратаря на Спартак, но прати топката покрай целта. След това бившата звезда на Ботев (Пловдив) имаше претенции, че е бил побутнат от преследващия го Луан, но реферът Попов даде знак играта да продължи.

В 38-ата минута домакините поведоха. Мазир Сула завъртя по много добър начин капитана на "соколите" Пламен Димов и с точен пас намери Васил Панайотов на ударна позиция пред вратарското поле. Опитният полузащитник на Черно море моментално прати топката в мрежата - 1:0 за хората на Илиан Илиев.

Пет минути след гола Васил Панайотов се размина на косъм с втори. Взривна акция на "моряците" завърши с великолепен изстрел на бившия футболист на Левски, но топката се спря в сглобката на рамката на Кристиано Фигейредо

В началото на второто полувреме привържениците на двата отбора спретнаха ефектна факлеада, което забави за малко хода на дербито. В 52-ата минута Даниел Димов направи 2:0 за Морето! Опитният защитник посрещна с глава центриране от свободен удар и прати топката в гредата. Секунда след това Димов направи добавка, пращайки върналата се към него топка във вратата. Така капитанът удвои след "двойно подаване" с дирека и зарадва публиката в зелено.

Отговорът на "соколите" обаче не закъсня. В 59-ата минута момчетата на Херо намалиха резултата. Евандро засече успореден пас пред голлинията на Морето и вдигна на крака гостуващата агитка - попадение за Спартак

Последваха добри минути за гостите от "Коритото", но Спартак така и не стигна до изравняването. В 74-ата минута Влатко Дробаров засече с глава центриране отляво и с премерен удар северномакедонецът покачи на 3:1 за състава на Илиан Илиев.

Спартак (Варна) обаче не се предаде! В 83-ата минута "соколите" стигнаха до второ попадение в мрежата на национала Иван Дюлгеров. Резервата Денис Баланюк беше изведен сам срещу вратаря, като засадата беше покрита от Живко Атанасов. Останал сам срещу Дюлгеров украинският нападател не сбърка - 3:2 в полза на Черно море

В оставащите минути на варненския трилър шести гол не падна и така радостта в дербито отиде при Илиан Илиев, футболистите му и почитателите на "зелените". В последната минута се създаде напрежение след единоборство край тъчлинията, но в крайна сметка не се стигна до сериозно меле и грозни сблъсъци и пламъците бяха потушени.

Черно море 3:2 Спартак (Варна)

1:0 Васил Панайотов (38)
2:0 Даниел Димов (52)
2:1 Евандро (59)
3:1 Влатко Дробаров (74)
3:2 Денис Баланюк (83)

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 23. Едгар Пачеко, 11. Алекс Фернандес, 9. Атанас Илиев

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромеш Ивей, 11. Виктор Митев, 25. Пламен Димов, 6. Луан, 22. Роберт Сиера, 17. Александър Белоусов, 12. Евандро, 82. Иван Йорданов, 66. Александър Цветков, 7. Лерой Микелс.