Уулвс намали шансовете на Астън Вила за Европа

Уулвс записа четвърта поредна домакинска победа, след като спечели с 1:0 срещу Астън Вила. “Вълците” не са постоянни, но напоследък радват феновете си на “Молиню”. Единственото попадение в мача реализира Тоти още в деветата минута. Отборът на Лопетеги е на 10 точки над зоната на изпадащите и една ли ще се притеснява за мястото си в елита.

Бирмингамци допуснаха втора поредна загуба след серия от 11 поредни мача без поражение. Тези резултати намалиха шансове на тима да се пребори за място в евротурнирите, въпреки че изостана само на точка от седмия Брайтън, който обаче е изиграл три мача по-малко.

След ранния гол гостите доминираха и бяха близо до изравняване през първото полувреме чрез Емилиано Буендия и Оли Уоткинс. В началото на втората част удар на Ашли Йънг мина много близо до гредата. Удар на Тайрън Мингс с глава пък прати топката над вратата след центриране на Дъглас Луис. Вила натисна още повече към края, но така и не стигна до изравнителен гол.

Снимки: Imago