Аугсбург затвърди лошата серия на Унион, берлинчани продължават да са в зона Шампионска лига

Аугсбург спечели първа победа в последните си пет мача и надделя с минималното 1:0 над Унион (Берлин). Единственото попадение в срещата бе дело на Дион Дрена Бельо (53’) през втората част.

Първата добра ситуация в срещата дойде на сметката на гостите от Берлин в 22-ата минута, когато Кевин Беренс успя да си освободи пространство около точката за дузпа и засече центриране от фал, но точният му изстрел бе спасен от Томаш Кубек. Малко преди края на първата част пък Дрена Бельо стреля много опасно, но кълбото премина покрай лявата греда.

Единственото попадение в срещата падна в 53-ата минута, когато Рубен Варгас намери Дрена Бельо в наказателното поле, а там хърватинът се справи отлично и матира Фредерик Рьонов с удар в долния десен ъгъл за 1:0. Това попадение се оказа и единственото в срещата и донесе победата на домакините.

За берлинчани пък това бе пореден тежък удар по амбициите на тима и затвърди лошата им форма. Футболистите на Урс Фишер имат едва един триумф в последните си пет двубоя в Премиър лийг, но въпреки това те продължават да заемат четвъртото място и да мечтаят да завършат в зона Шампионска лига.

Снимки: Gettyimages