Славия тресна ялов ЦСКА 1948, разчита на Левски за топ 6

Славия удари ЦСКА 1948 с 1:0 на стадион "Витоша" в Бистрица. Единствения гол в мача реализира Емил Стоев, който порази мрежата на Даниел Наумов с изстрел от границата на наказателното поле в 88-ата минута.

Победата дава шанс на "белите" да финишират редовния сезон в първата шестица на efbet Лига. За целта в понеделник Локомотив (Пловдив) не трябва да печели срещу Левски на "Лаута". ЦСКА 1948 пък продължава серията си без успех, като за последните три срещи момчетата на Тодор Янчев прибраха две точки от девет възможни.

Преди началото на двубоя домакините опънаха пано до центъра на игрището с надпис "75 години ЦСКА - чест, слава, борба". После ЦСКА 1948 показа Купата на БФС при U16, спечелена наскоро от клуба.

След това на терена се появиха двата отбора, предвождани от капитаните Даниел Наумов и Галин Иванов. Направи впечатление, че "червените", включително вратарят, бяха с ретро екипи с надпис "ЦСКА". Резерва за домакините остана голмайсторът Ивайло Чочев, а националът Радослав Кирилов въобще не попадна в групата на Тодор Янчев.

19 ЦСКА 1948 0:1 Славия

От единайсеторката на "белите" пък отсъстваше друг национал - Светослав Вуцов. На скамейката на гостите застана директорът на школата на най-стария столичен клуб Ангел Славков, наследил тръгналия си наставник Златомир Загорчич.

Срещата започна изключително скучно, като половин час пред двете врати не се случи абсолютно нищо и играта се водеше предимно в центъра. Към 35-ата минута имаше леко раздвижване, дошло от крака на Галин Иванов. Бившият национал шутира към рамката на Даниел Наумов - като сила ударът му бе добър, но много неточен. "Червените" отвърнаха с изстрел от средна дистанция на Георги Русев, отбит от защитник в корнер.

Второто полувреме започна като първото - без остри атаки и с малко разбърквания в наказателните полета. В 55-ата минута централният защитник на гостите Емил Виячки се извиси след центриране от корнер, но ударът му с глава не намери мрежата на домакините. В 61-ата минута резервата в тима на "червените" Педриньо потърси рамката с красиво воле, но топката профуча покрай далечната греда.

В 75-ата минута Александър Колев застраши вратата на стража на "белите" Николай Кръстев с удар отблизо, но до попадение не се стигна. Така дойде 88-ата минута, когато Емил Стоев се възползва от лошо посрещната топка в наказателното поле на ЦСКА 1948 и от 15-16 метра наказа Наумов с красив удар - 1:0 за "белите". Това се оказа достатъчно за момчетата от "Овча купел", които си тръгнаха с трите точки от Бистрица.

ЦСКА 1948 0:1 Славия

0:1 Емил Стоев (88)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 22. Реян Даскалов, 39. Парвиз Умарбаев, 28. Емил Ценов, 10. Георги Русев, 11. Бирсент Карагарен, 9. Александър Колев.

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов.

Снимки: Борислав Трошев