РБ Лайпциг победи за втори път през седмицата Фрайбург като гост

РБ Лайпциг победи с 1:0 като гост Фрайбург в пряк сблъсък за топ 4 от 31-вия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение за “биковете” реализира влезлият след почивката Кевин Кампъл в 72-рата минута. Това бе втората победа като гост за тима на Марко Розе над същия съперник, след като през седмицата РБ Лайпциг спечели с разгромното 5:1 в полуфинала за Купата на Германия.

Гостите започнаха по-добре мача и пропуснаха няколко положения чрез Тимо Вернер. Първо нападателят уцели гредата още в 6-ата минута, а няколко минути по-късно опасен негов удар бе блокиран. В 27-ата минута пък Кристофър Нкунку остана на удобна позиция срещу стража на Фрайбург Марк Флекен, но не успя да нанесе завършващия удар.

Втората част продължи с по-добра игра на гостите и в крайна сметка Лайпциг отбеляза. В 72-рата минута резервата Кевин Кампъл направи чудесен индивидуален рейд, премина няколко футболисти на Фрайбург и с известна доза късмет след рикошет топката отново се озова в него, след което той “копна” технично над Флекен за 0:1.

Най-удобното положение за Фрайбург пропусна ветеранът Нилс Петерсен в последната минута на редовното време, когато той стреля, но вратарят на гостите Янис Бласвих спаси, а Лукас Хьолер пропусна при добавката. В последните секунди на мача пък “биковете” изпуснаха да удвоят преднината си, след като Юсуф Поулсен стреля от дистанция, но Флекен успя да избие.

С победата си РБ Лайпциг продължи добрата си форма в първенството, като вече има 4 победи в последните си 5 мача и вече е на третото място в класирането, като изпревари именно Фрайбург и загубилия днес Унион (Берлин). Тимът на Кристиан Щрайх пък спря серията си от три поредни успеха в Бундеслигата и се смъкна  на 5-а позиция в таблицата.

Снимки: Gettyimages