Шалке взе драматичен успех в Майнц с дузпа дълбоко в добавеното време

Шалке 04 постигна изключително драматична победа с 3:2 в гостуването си на Майнц 05 от 31-вия кръг на Бундеслигата. "Кралскосините" стигнаха до успеха с гол от дузпа, отсъдена в дълбоко в добавеното време и отблязана от Мариус Бюлтер в 102-рата минута. Така гостите прибавиха изключително ценни три точки в битката за оцеляването си в елита.

Шалке откри резултата в 26-ата минута. Тогава Мариус Бюлтер получи пред наказателното поле, финтира защитник и стреля във вратата за 0:1.

В 53-ата минута равенството бе възстановено. При едно центриране от корнер Андреас Ханче-Олсен отклони с глава и Леандро Барейро на далечната греда засече отблизо за 1:1.

В 60-ата минута "кралскосините" отново си върнаха преднината. Кенан Караман получи в наказателното поле почти до аутлинията, върна назад за Том Краус, който стреля във вратата за 1:2.

Майнц обаче отново изравни в 70-ата минута, когато Аарон Карикол отбеляза страхотно попадение от фаул за крайното 2:2

Драмата настъпи в добавеното време, което трябваше да е само 5 минути, но се проточи доста по-дълго. В 97-ата минута Бюлтер бе задържан от Антони Каси в наказателното поле. Последва дълго разглеждане на ситуацията от ВАР, преди съдията да отсъди дузпа. Потърпевшият Бюлтер реализира наказателния удар и донесе успеха на своя тим за крайното 2:3.

Така Шалке 04 събра актив от 30 точки и излезе над чертата на 14-тата позиция. Майнц пък пропусна да се изкачи до 6-ата позиция, даваща право на участие в Лигата на конференциите, като остава на 8-ото място с 45 точки.