ЦСКА - София бързо се съвзе и отнесе Хебър на Любо Пенев в Пазарджик

ЦСКА - София бързо се съвзе след неделното поражение с 0:1 от Лудогорец и днес отнесе с 4:0 Хебър като гост в мач от 29-ия кръг на efbet Лига.

Дюкенс Назон се отчете с две попадения в 5-ата и 28-ата минута, а по едно добавиха Лазар Туфегджич (13) и Иван Турицов (52 д.).

23 Хебър (Пазарджик) 0:4 ЦСКА - София

Победата на "червените" бе 11-та поредна като гост в първенството и тя можеше да е далеч по-изразителна, но футболистите на Саша Илич направиха куп пропуски през второто полувреме.

Възпитаниците на Любослав Пенев пък записаха пето поредно домакинско поражение и развалиха доброто впечатление, оставено след успеха в предишния кръг с 4:1 над Локомотив в София.

Наставникът на "червените" Саша Илич предприе известни промени в сравнение с 11-ката, която стартира срещу Лудогорец преди няколко дни. Сред 11-те попаднаха трима българи - Турицов, Петров и Шопов. В отбрана липсваха Махмутович и Юга за сметка на Кох и вече споменатия Петров.

Гостите взеха инициативата още с началния съдийски сигнал и бързо откриха резултата. В 5-ата минута Туфегджич изведе с глава Назон фронтално сам срещу вратаря, бранител на Хебър закъсня да се изтегли отляво на тъча и покри засадата, а таранът на "червените" без проблем преодоля Дебърлиев и отбеляза за 1:0.

В 13-ата минута ЦСКА - София вкара втори гол. Вион намери с дълъг пас Туфегджич, който надбяга Серано и се озова очи в очи с Дебърлиев. Стражът на "зелените" бе излязъл напред и за халфа на гостите не представляваше проблем да реализира от 20-ина метра с техничен шут покрай него.

Секунди по-късно Матей можеше да вкара трето попадение, но Дебърлиев изби изстрела му с глава.

В 19-ата минута домакините организираха първата си по-добра атака, Търтов се озова под ъгъл очи в очи с Бусато, но бразилският страж го затвори добре и блокира удара с тяло. Малко по-късно, в 25-ата минута, Валпорт се откъсна отялво, навлезе на скорост в наказателното поле на "червените", но шутира твърде слабо и Бусато без проблем улови.

Само 120 секунди по-късно Дебърлиев се засуети и Гарсес за малко не му отне топката, но в крайна сметка след рикошет стражът я улови.

Нов гол на Назон в 28-ата минута на практика предопредели победителя в двубоя рано-рано. Таранът на "червените" се възползва от подаване на Турицов по земя и стреля право в Дебърлиев, но стражът изпусна топката и тя се озова в мрежата му за трети път.

В 43-ата минута Цонков изпусна Гарсес отдясно, крилото намери отлично оставения абсолютно непокрит Назон, който обаче отправи слаб и неточен удар от точката на дузпата, пропускайки да оформи своя хеттрик още през първата част.

Седем минути след почивката съдията Владимир Вълков видя леко задържане от резервата Вълчев спрямо Матей и посочи бялата точка, а Турицов реализира дузпата за 4:0.

След час игра Бусато изби силен фронтален шут на Марсел от границата на големия пеналт. В средата на второто полувреме "червените" изпуснаха нови две отлични положения за гол. В 63-ата минута току-що появилия се на терена Чарлс се възползва от грешка на централните бранители, но не успя да се разпише сам срещу Дебърлиев, който изби в корнер. След неговото изпълнение Кох овладя на задната греда, но стражът на домакините пак се намеси добре и спаси удара на защитника от 3-4 метра.

В 70-ата минута Чарлс надбяга без проблем защитник в "зелено", но шутира в аут от малък ъгъл. Само 180 секунди по-късно Дебърлиев спаси при ново излизане очи в очи срещу футболист на гостите. Този път стражът се справи с удар на Шагоян.

В 85-ата минута Бусато нарочно си изкара жълт картон, който му е пети от началото на сезона, за да пропусне срещата срещу Ботев (Враца), а не някоя от плейофите. Две минути по-късно и Бамба изпусна да се разпише след удар в аут от 18 метра.

С този успех ЦСКА - София отново намали изоставането си от Лудгорец на само една точка, а също така подобри собственото си рекордно постижение постигайки 11-та поредна победа като гост в родния шампионат.

ХЕБЪР - ЦСКА - СОФИЯ 0:4

0:1 Дюкенс Назон 5
0:2 Лазар Туфегджич 13
0:3 Дюкенс Назон 28
0:4 Иван Турицов 52 д.

ХЕБЪР: 1. Дебърлиев, 33. Цонков, 27. Мазан, 99. Исуф, 8. Серано, 97. Марсел, 7. Стоичков, 98. Търтов, 17. Валпорт, 11. Марузин, 28. Корнел

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 4. Кох, 2. Матей, 6. Петров, 10. Гарсес, 15. Вион, 8. Шопов, 14. Хайнц, 11. Туфегджич, 9. Назон, 19. Турицов

Снимки: Борислав Трошев