Рома се затрудни с Монца и направи трета поредна грешна стъпка

Рома записа трети пореден мач в Серия "А" без победа, след като завърши 1:1 с Монца като гост. Тимът на Жозе Моуриньо, който има доста проблеми с контузени и наказани играчи, поведе с гол на Стефан Ел Шаарауи (24') след грешка на стража на домакините. Монца, в чиито редици не бе българският национал Валентин Антов, останал неизползвана резерва, изравни с хубав гол на Лука Калдирола (39'). Така Рома остава на седмо място във временното класиране, макар че "вълците" изостават само на две точки от Интер, който в момента е четвърти.

Гостите откриха след груба грешка на Ди Грегорио, който след късо изпълнен начален удар получи от бранител на Монца и реши да се надиграва с Ейбрахам пред вратарското поле. Нападателят му отне, след което топката стигна до Ел Шаарауи. Неговият първи удар бе блокиран пред голлинията, но при добавката прошка нямаше. Рома обаче допусна изравняване в 39-ата минута, когато Лука Калдирола по страхотен начин засече от въздуха дълбоко центриране към далечната греда на Ровела от фаул.

През второто полувреме нямаше почти никакви интересни ситуации пред двете врати. Най-добрият шанс всъщност се откри пред домакините в началото на частта, но силен удар на Аугусто бе избит от Руи Патрисио в корнер. Рома не успя да направи почти нищо в офанзивен план, а в добавеното време на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Челик получи втори жълт картон.

Този резултат означаваше, че за първи път от 1998/99 година Рома ще завърши сезон без победа като гост срещу отбор, спечелил промоция за Серия "А". Тимът на Моуриньо остава с едва една победа като гост в последните си 10 визити във всички турнири.

Снимки: Gettyimages