Бела тресна Спартак (Пл), рецитал на Запро Динев

Беласица удари с 3:1 Спартак (Плевен) в последната среща от 28-ия кръг на Втора лига. В герой за "комитите" се превърна Запро Динев, който реализира хеттрик. Крилото откри резултата с глава в 16-ата минута. След още 16 минути Динев покачи на 2:0. В 37-ата минута Васил Шопов наказа грешка на отбраната на петричани. В 83-ата минута звездата на Бела оформи своя хеттрик с точен удар от бялата точка.

Първата опасност в мача дойде пред вратата на символичните домакини от Петрич в 14-ата минута. Бразилският халф на Спартак (Плевен) Клаубер стреля опасно, но вратарят Димитър Пангев успя да избие топката с една ръка. След 120 секунди Запро Динев посрещна центриране отдясно и със силен и точен удар с глава забоде топката в мрежата на гостите - 1:0 за Беласица!

Последваха две опасности пред рамката на Пангев, като отново Клаубер търсеше попадението пред голлинията на Бела, но южноамериканецът не сполучи. В 32-ата минута Запро Динев отново наказа Спартак. Димитър Иванов пусна отличен пас към крилото, който изведен на стрелкова позиция не сбърка - 2:0 за "комитите"!

В 37-ата минута Васил Шопов върна гостите в мача. Бранителят на Беласица Динчо Йовчев действа несъобразително за миг и това позволи на Спартак да достигне до голова ситуация в наказателното поле - бившият халф на Ботев (Пловдив), Дунав и ЦСКА 1948 не сбърка и намали резултата.

Второто полувреме предложи по-слаб футбол, като в началото му удар на Аспарух Смилков се отклони в крака на Виктор Иванов и за малко не намери долния десен ъгъл. В 83-ата минута Запро Динев намери мрежата с шут от бялата точка - 3:1 за Бела и три точки за тима на Венцеслав Иванов. "Комитите" вече са на три точки от четвъртата позиция, която праща на бараж за efbet Лига.

Беласица 3:1 Спартак (Плевен)

1:0 Запро Динев (16)
2:0 Запро Динев (32)
2:1 Васил Шопов (37)
3:1 Запро Динев (83 - дузпа)

Стартовите състави:

Беласица: 25. Панчев, 15. Карачоров, 4. Йовчев, 5. Русков, 7. Шамкалов, 13. Димитров, 2. Ета, 20. Таушанов, 99. Д. Иванов, 10. Смилков, 17. Динев

Спартак (Плевен): 12. Цинцарски, 17. Ал. Георгиев, 6. В. Иванов, 5. Върбанов, 21. Макавеев, 3. Франк, 8. Клаубер, 13. Чакъров, 10. Шопов, 11. Божинов, 20. Колев.