Левски припомни за 7:2 в чест на Гунди

Левски припомни гръмката си победа със 7:2 над вечния съперник ЦСКА на 17 ноември 1968 година. "Сините“ прибавиха таблото от двубоя към специалния герб, с който ще бъде почетен легендарния Георги Аспарухов – Гунди за 80-годишнината от рождението му.

Левски обяви програмата в чест на Гунди преди мача срещу Септември

Ето какво написаха от клуба:

„17 ноември 1968 г. След последния съдийски сигнал на таблото на Националния стадион „Васил Левски“ е изписан „резултат, най-велик на този свят“. ПФК „Левски“ разгромява със 7:2 ЦСКА „Червено знаме“ в двубой от 12-ия кръг на „А“ РФГ.

Аспарухов е над всички, като реализира хеттрик във вратата на вечния съперник (7‘, 59‘, 78‘). Любопитен факт е, че попадението му в 59-ата минута е под №900 за „Левски“ в родния шампионат.

От тогава до днес 17 ноември е една от най-значимите дати в историята на клуба, а гръмкият резултат става неразделна част от фолклора на феновете.“