Йънг Бойс си върна шампионската титла на Швейцария пет кръга преди края

Йънг Бойс разгроми Люцерн с 5:1 и си върна титлата на Швейцария по футбол, след като пет кръга преди края на първенството има преднина на върха от 18 точки. С успеха Йънг Бойс събра 64 точки, пред Лугано с 46. Това е и първи трофей за бившия защитник и вече треньор Рафаел Вики, който се завърна в страната си след работа в САЩ.

По този начин Йънг Бойс прибира отново шампионската купа в Берн, след като миналата година ФК Цюрих стана първи и сложи край на серията им от четири поредни титли. Сега "жълто-черните" от Берн ще се включат в третия квалификационен кръг на Шампионската лига през лятото и трябва да отстранят два противника, за да влязат в групите на най-престижния клубен турнир в Европа. Но нещата може да се наредят и още по-добре за тях и да отидат директно в плейофния кръг при условие, че Манчестър Сити или Реал (Мадрид) спечели тази година клубната титла.

След три години в Северна Америка където води националните отбори на САЩ до 17 и до 18 години, както и два сезона в Чикаго Файър, Вики се върна в алпийската страна и спечели титлата. Той може да направи и дубъл, ако на 4-и юни спечели купата на Швейцария. Техен съперник ще бъде Лугано, който е и втори в класирането и най-сериозен противник. Сега обаче Лугано ще трябва да брани 2-ата позиция от Люцерн, Сервет и Базел, които са след тях на точка или 2.