Арда и Ботев (Враца) се събудиха през второто полувреме, но не излъчиха победител

Арда и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. След едно полувреме без много положения, през втората част двата отбора се събудиха и си размениха по един гол. Даниел Генов откри резултата за гостите в 57-ата минута, а в 79-ата Радослав Цонев изравни от дузпа.

Равенството оставя кърджалийци на 5 точки от седмото място, докато тимът на Даниел Моралес запазват 11-ата си позиция със своите 25 пункта. В следващия кръг Арда приема Черно море, а врачани са домакини на Локомотив (София)

В четвъртата минута Антонио Георгиев стреля от далечно разстояние, но стражът на домакините внимаваше и улови топката.

И в следващите минути Ботев (Враца) беше по-активният отбор, но така и не успяваше да затрудни Анатолий Господинов.

В 40-ата минута Браян Переа получи топката в наказателното поле на противника, добре се промъкна между няколко играчи на Арда, след което последва изстрел, но вратарят на кърджалийци реагира много добре и спаси.

В добавеното време на първата част Илия Юруков се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 57-мата минута футболистите на Даниел Моралес организираха добра атака по левия фланг, при която Момчил Цветанов центрира към наказателното поле, а там Даниел Генов засече топката и я изпрати неспасяемо зад Анатолий Господинов.

Малко след това домакините не успяха да изчистят кълбото по най-добрия начин и то попадна в краката на Клери Сербер, който стреля от движение от границата на пеналтерията, но не затрудни стража на Арда.

В 71-вата минута Ласана Н'диайе бе близо до това да изравни резултата, но изстрелът му премина встрани от левия страничен стълб.

Четвърт час преди края на редовното време Абубакар Тунгара падна в наказателното поле на Ботев след съприкосновение с Диего Фераресо, а главният съдия посочи бялата точка. Гостите изявиха сериозни претенции за отсъждането на Красен Георгиев, но все пак то остана.

Радослав Цонев се нагърби с изпълнението на дузпата и изпрати Красимир Костов в обратния ъгъл - 1:1.

В заключителните секунди на срещата Умар Сако засече с глава балонно центриране, което принуди стражът на врачани със сетни усилия да избие топката в корнер.

АРДА 1:1 БОТЕВ (ВРАЦА)

0:1 Даниел Генов (57)
1:1 Радослав Цонев (79 - дузпа)

Стартови състави:

АРДА: 1. Анатолий Господинов (К), 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатомусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер.

Снимки: Startphoto