Черно море постигна важна победа в гостуването си на ЦСКА - София в Елитната група до 17 години

Черно море спечели гостуването си на ЦСКА - София при в двубой от 26-ия кръг на Елитната група до 17 години с минималното 1:0.

10 минути след началото на срещата "моряците" поведоха в резултата след добро центриране по земя от дясно към Ивайло Димитров, който отбеляза. Гостите имаха възможност да удвоят резултата няколко минути по-късно, но Димитър Павлу не успя да реализира.

9 ЦСКА - София U17 0:1 Черно море U17

След допуснатия гол "червените" поеха инициативата, докато варненци разчитаха основно на контраатаки. До края на полувремето до гол не се стигна и така гостите се оттеглиха с аванс. Първото по сериозно положение през втората част бе на сметката на ЦСКА - София, но ударът на Васил Каймаканов бе отразен от вратаря на варненци.

Гостите успяха да запазят преднината си и до края на срещата и така спечелиха важни 3 точки в борбата за третото място, докато "червените" продължават негативната си серия.

Снимки: Владимир Иванов