Барселона все пак ще има представител на финал в ШЛ

Мъжкият състав на Барселона може и да отпадна още в груповата фаза на Шампионската лига, но все пак клубът ще има финалист в турнира благодарение на дамския си отбор. Каталунките завършиха наравно 1:1 с Челси в реванша помежду им от полуфиналите на женското издание на ШЛ и с общ резултат 2:1 се класираха за финала на “Филипс Стейдиъм” в Айндховен на 3 юни.

Мачът се изигра пред 72 хиляди зрители на “Камп Ноу”, като Каролин Хансен даде аванс на домакините в 63-тата минута, а четири по-късно Гуро Рейтен донесе равенството в двубоя. Барселона се класираха за трети пореден и общо четвърти път на финал в Женската Шампионска лига, като единствената им титла в турнира дойде през 2021 година, когато разбиха именно Челси с 4:0 на финала. Сега те очакват победителя от другия полуфинал, който е между Волфсбург и Арсенал. Реваншът помежду им е в понеделник, 1 май, като първият мач в Германия завърши при резултат 2:2.

Снимки: Gettyimages