Важна победа за Славия! Ситуацията в Септември става все по-тежка

Отборът на Славия постигна много важен успех с 2:1 над Септември (София) в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за "белите" реализираха Тони Тасев (44) и Владимир Николов (76). Точен за домакините пък бе Кристиян Пешов (87).

Това са ключови три точки за тима на Златомир Загорчич, който излиза на шестото място във временното класиране с актив от 45 точки. Септември продължава да пропада, като има едва 22 пункта, а отборът вече е в серия от пет поредни поражения.

Първата интересна ситуация дойде след само 120 секунди игра. Централният бранител Асен Георгиев изведе Мартин Петков, който се озова очи в очи със Светослав Вуцов, но вратарят на гостите излезе добре и двамата футболисти се сблъскаха, което наложи влизането на лекарските екипи.

В 20-ата минута Мартин Стоянов центрира в наказателното поле към Симеон Александров, който от близка дистанция не успя да натисне топката и да я прати в мрежата на Славия.

Пет минути по-късно Кристиян Стоянов отправи силен удар от далечна дистанция, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

18 Септември (София) 1:2 Славия

В 44-ата минута Галин Иванов направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Тони Тасев се оказа най-съобразителен и с глава матира стража на домакините. Това бе гол №6 за крилото в първенството от началото на сезона.

Симеон Александров проби към центъра в третата минута на добавеното време на първата част, заложи топката на десния си крак, но ударът му не намери очертанията на вратата.

През втората част темпото на стадион "Васил Левски" спадна драстично, като до интересна ситуация се стигна чак в 73-ата минута, когато футболистите на Светослав Петров направиха добра комбинация, която завърши с удар на резервата Себастиан Якубяк, но кълбото попадна в ръцете на Светослав Вуцов.

След грешка в центъра на терена от страна на домакините, "белите" направиха бърза комбинация. Крис Добре проби по десния фланг, след което пусна пас към Владимир Николов, който майсторски отигра ситуацията, за да направи преднината на Славия от два гола.

В 84-ата минута Крис Добрев стреля силно с левия крак, но топката премина на сантиметри от целта.

В 87-ата минута Септември намали резултата. Резервата Кристиян Пешов се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле и от близка дистанция матира Светослав Вуцов.

До края на срещата домакините не успяха да натиснат, за да се опитат да стигнат поне до точката.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – СЛАВИЯ 1:2

0:1 Тони Тасев (44)
0:2 Владимир Николов (76)
1:2 Кристиян Пешов (87)

Стартови състави:

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 10. Димитър Костадинов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 13. Мартин Николов, 24. Стефан Милич. 17. Симеон Александров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкови, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов

Главен съдия: Кристиян Колев

Стадион: "Васил Левски", София