Манчестър Юнайтед изпусна преднина от две попадения, Тотнъм показа характер при новия мениджър

Манчестър Юнайтед и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в много зрелищен сблъсък от 33-ия кръг на Премиър лийг. Гостите от Манчестър изиграха по-добро първо полувреме, в което взеха преднина от две попадение благодарение на головете на Джейдън Санчо (7’) и Маркъс Рашфорд (44’), но през втората част “шпорите” успяха да стигнат до равенството, а точни бяха Педро Поро (56') и Хюн-Мин Сон(79').  Така лондончани показаха характер след заставането начело на Райън Мейсън и да се реваншират поне частично на феновете си за катастрофалната загуба с 6:1 от Нюкасъл преди седмица. По този начин “червените дяволи” прекъснаха отличната си серия от три поредни победа без допуснат гол в първенството, а лондончани от своя страна пък прекъснаха своята от две поредни загуби.

Срещата започна в добро темпо и още преди да са изтекли пет минути Маркъс Рашфорд получи добра топка между бранителите, но се оказа, че е в засада. Малко след това “шпорите” също влязоха веднъж на скорост в наказателното поле, но Люк Шоу изчисти. “Червените дяволи” стигнаха до преднина в срещата в 7-ата минута, когато отново Рашфорд преодоля добре футболист в бяло, след което намери отляво към Санчо, той влезе в пеналта, бранителите не се намесиха добре и той с десния крак преодоля Фостър за 0:1.

Малко след това Ричарлисон бе изведен в добра позиция и успя да стреля покрай Виктор Линдельоф, но Давид Де Хеа внимаваше и спаси. Футболистите на Ерик тен Хаг бяха съвсем близо до второ попадение в 20-ата минута, когато отново комбинация между английският нападател и Бруно Фернандеш прати топката отново към Джейдън Санчо отляво, а той отправи два удар, като вторият бе блокиран от самата голлиния от Иван Перишич.

В следващите минути “червените дяволи” на няколко пъти високата преса даде резултат и те предизвикаха грешки при изнасянето на Тотнъм, а удари отправиха Санчо и Бруно Фернандеш. В 27-ата минута Ричарлисон надигра Линдельоф отново се измъкна по отличен начин в наказателното поле, но Шоу се намеси добре. При последвалият корнер топката бе насочена много опасно под гредата от Клеман Лангле, но испанският страж на гостите спаси отново.

Домакините видимо станаха доста по-агресивни след изтичането на половин час и започнаха да пресират своя противник с много повече агресия. В 38-ата минута отново обаче Манчестър Юнайтед стигна до добро положение за попадение, но Фрейзър Форстър се намеси отлично срещу Рашфорд. Действие, което се повтори и няколко минути по-късно, но от другата страна на наказателното поле.

Момчетата на временния наставник Райън Мейсън, който застана начело на тима в понеделник, получиха нова отлична възможност за попадение, след като Иван Перишич получи отлична топка и се озова очи в очи с Давид Де Хеа напълно необезпокояван, но силният му удар бе спасен от испанеца. Бранителите в червено веднага пратиха топката силно напред, а тя се оказа в краката на Маркъс Рашфорд, който се възползва великолепно от несигурното поведение на Ерик Дайър и преодоля Фостър за втори път.

Футболистите на Тотнъм излязоха амбицирани за началото на втората част и в първите няколко минути успяха да се настанят около наказателното поле на “червените дяволи”. Те създадоха опасно положение в 47-ата минута след разбъркване в пеналта, което първо намери тялото на Хари Кейн, а впоследствие той центрира, но там бранителите в червено все пак успаха да се справят.

Тотнъм намали изоставането си десетина минути след началото на втората част, когато топката бе центрирана в наказателното поле, а там удар на Хари Кейн бе блокиран, но топката отиде в Педро Поро, който насочи прекрасно кълбото в мрежата за 1:2. Още в ответната атака обаче “червените дяволи” пропуснаха отлична възможност да върнат преднината си от две попадение, но великолепно взаимодействие между Кристиан Ериксен и Бруно Фернандеш завърши с удар на португалеца в напречната греда.

В следващите минути Тотнъм пое инициативата в двубоя и започна да изглежда много по-опасен в предни позиции. Малко след час игра появилият се от скамейката Деян Кулушевски влезе в пеналта и стреля, но топката премина покрая вратата. Малко след това Иван Перишич центрира много опасно, но Ерик Дайър не се справи при създалата му се възможност. Футболистите на временния мениджър Райън Мейсън стигнаха до изравняването в 80-ата минута, когато силно изчистване на Де Хеа напред бе спечелено от бранител, след което Хари Кейн изпревари Тайлър Маласия и подаде успоредно към Хюн-Мин Сон, а той отблизо този път не сгреши и направи 2:2.

Играчите на Ерик тен Хаг отново опитаха да вдигнат оборотите веднага след изравняването и опитаха да овладеят топката. Рашфорд отправи опасен удар, а гостите имаха неоснователни претенции за дузпа в 85-ата минута. В добавеното време играчите на Ерик тен Хаг още на няколко пъти вкараха кълбото в пеналта пред Форстър, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата му.

По този начин Манчестър Юнайтед отново слезе на четвъртото място в класирането с 60 точки, но и по-лоша голова разлика от Нюкасъл, който победи Евертън по-рано тази вечер. “Червените дяволи” имат тежка задача да приемат Астън Вила през уикенда. Не полека е и тази на Тотнъм, които гостуват на Ливърпул след няколко дни. те продължават да заемат петото място и да се надяват на своите грешки в борбата за зона Шампионска лига.

Снимки: Gettyimages