Национална лига футзал: Левски - Черно море

Ожие потвърди, че ще стартира в рали "Сардиния"

Осемкртаният шампион в Световния рали шампионат Себастиен Ожие потвърди, че ще стартира в рали „Сардиния“, шести кръг за сезон 2023 в WRC.

Както е известно за втора поредна година французинът участва с ограничена програма за отбора на Тойота. До момента през сезона той се включи в три състезания - „Монте Карло“, „Мексико“ и „Хърватия“, печелейки първи две, след което се класира на пето място край Загреб миналата седмица.

Така той оглавява генералното класиране в световния шампионат с 69 точки, колкото има и победителят от „Хърватия“ Елфин Еванс. Отсъствието на Ожие от рали „Португалия“ в средата на май обаче почти сигурно ще го смъкне с няколко позиции назад в подреждането, което пък ще му даде по-благоприятна стартова позиция за „Сардиния“. Самият той обаче обясни, че този факт не е повлиял на неговото решение за участие в Италия.

Класиране при пилотите в WRC след рали "Хърватия"

„Това беше планирано отдавна. Не е нещо, което се решава на момента. Ние мислехме върху това още от началото на годината. През миналата година „Сардиния“ беше трудно състезание за отбора, така че планът ни беше аз да се включа там, за да помогна. Не е нещо, което решихме сега. Изначало планът ни беше такъв“, заяви Ожие.

Ожие ще тества за рали „Сардиния”

През миналата година победата в рали „Сардиния“ бе за Ойт Танак, тогава пилот на Хюндай, а най-преднокласираният пилот на японците в Италия бе Кале Рованпера, който завърши едва пети, на повече от три минути зад победителя. В своята кариера Ожие има общо четири победи в рали „Сардиния“, включително при своето последно участие в надпреварата през 2021 година (на долната снимка). Останалите успехи на французина в състезанието са в периода 2013-2015, когато той бе пилот на Фолксваген.

При отсъствието на Ожие от рали „Португалия“ Тойота ще разчита на Рованпера, Еванс и Такамото Кацута за добри резултати в петия кръг за сезона в WRC. Самото състезание, което ще даде началото на поредицата от седем поредни макадамови ралита е предвидено за периода 11-14 май.

Снимки: Gettyimages