Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 1:0

Славия и Ботев (Пд) поделиха точките, "канарчетата" стартираха без нито един българин

Отборите на Славия и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 27-ия кръг на efbet Лига. Двубоят ще остане в историята на "канарчетата", които стартираха за пръв път с 11 чужденци в стартовия си състав.

Мачът започна по-силно за "белите", като в 5-ата минута Емил Стоев бе изведен в наказателното поле, но Хидайет Ханкич се справи. Секунди по-късно Кристиан Добрев засече ниско центриране отляво, но прати топката право в ръцете на стража на гостите.

В 10-ата минута Тони Тасев шутира от пряк свободен удар, но кълбото прелетя над вратата на Ботев.

15 Славия 0:0 Ботев (Пловдив)

Шест минути по-късно Траоре намери Антоан Бароан в наказателното поле. Нападателят обаче се забави и не успя да отправи удар. В 39-ата минута Кристиан Добрев проби отдясно и пусна пас към Галин Иванов, но неговият изстрел мина над вратата на гостите.

Пет минути след подновяването на играта Галин Иванов нахлу в наказателното поле и стреля с десния крак, но топката премина покрай вратата.

В 68-ата минута футболистите на Златомир Загорчич бяха близо до гол, но нито Тони Тасев, нито Емил Стоев успяха да засекат остро подаване във вратарското поле на Добрев.

В 81-ата минута "жълто-черните" стигнаха до най-добрата си възможност, когато Траоре се справи с Натан Гасама. Играчът на Ботев преодоля бранителя на Славия, но последвалият удар бе спасен от Светослав Вуцов.

До края на срещата домакините се опитаха по-активно да стигнат до гола, но защитата на гостите се справи. По този начин столичани запазиха седмото място във временното класиране, а пловдивчани пък са на десета позиция.

В следващия кръг Славия ще гостува на Септември (София), а Ботев (Пд) приема Левски.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев

Ботев (Пд): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джейм Ето’о, 19. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 21. Точукву Нади 24. Йеспер ван Хеертум, 31. Уме Емануел , 44. Роберто Пунчец

СТАДИОН: "Александър Шаламанов", София
СЪДИЯ: Георги Гинчев

Снимки: Борислав Цветанов