Грешката на Стеф, която можеше да се окаже фатална за шампионите

Отборът на Голдън Стейт Уориърс изпълни целта си и спечели двете си домакинства, за да изравни общия резултат в серията със Сакраменто Кингс при 2-2 победи. Вчера шампионите в най-силната баскетболна лига в света надвиха “кралете” със 126:125 в “Чейс Сентър”, за да заличат изоставането си.

Изключително драматични бяха последните 42 секунди от срещата, в които суперзвездата на Уориърс Стеф Къри, който до този момент имаше 10 точки само в четвъртата част, можеше да се превърне от герой в антигерой за отбора си. При резултат 126:121 в полза на Голдън Стейт и тяхна топка Стеф поиска таймаут в момент, в който тимът му бе изразходил всичките си налични прекъсвания. Така лидерът на домакините подари цяло притежание на Сакраменто, а освен това “кралете” получиха правото да изпълнят и наказателен удар заради техническото нарушение. Малик Монк вкара фала, след което носителят на приза за състезател с решителен принос Ди’Аарън Фокс отбеляза тройка, с която разликата падна до само една точка при 126:125.

В следващото нападение Къри се нагърби с отговорността да се реваншира за необмисленото си действие, но стрелбата му от средна дистанция не намери целта и така отборът на Майк Браун получи шанс да отмъкне победата и да излезе напред с аванс от 3-1. Това обаче не се случи, тъй като Стеф и Дреймънд Грийн опазиха Фокс, който бе принуден да намери своя съотборник Харисън Барнс на тройката, като крилото не успя да отбележи и да прати в нокдаун бившия си отбор.

Така четвъртфиналната серия започва отначало с мач №5, който ще се проведе в четвъртък сутрин от 5:00 часа българско време в дома на Сакраменто - “Голдън Уан Сентър”. Иначе, Къри беше най-резултатен за шампионите снощи с 32 точки, продължавайки серията си от мач №3, когато наниза 36.

Снимки: Gettyimages