Петко Христов се завърна в игра за Венеция по блестящ начин

Българският национал Петко Христов изигра един от най-добрите си мачове с екипа на Венеция при победата на отбора му с 4:1 като гост на Тернана в двубой от 34-тия кръг на Серия “Б”.

Родният защитник не беше играл за “крилатите лъвове” през последния месец заради контузията си, която получи по време на лагер-сбора с националния отбор през март. Днес обаче той стартира от първата минута и остана до 83-тата на терена, като беше сред най-добрите играчи за своя тим. През първото полувреме Христов беше близо до дебютния си гол за Венеция, но гредата спря неговия удар. В началото на втората част бранителят изработи дузпа, след като беше фаулиран от Франческо Ди Такио, но изпълнението на голмайстора на отбора Йоел Похянпало беше спасено от Антони Янарили. В 63-тата минута българинът си изкара жълт картон заради свое нарушение, а в 83-тата беше заменен от Марин Шверко.

Попаденията за “аранчонеровердите” бяха отбелязани от Андреа Карбони (21’), Похянпало (32’), Микаел Елертсон (44’) и резервата Денис Черишев (72’), а влезлият от пейката Габриеле Капани (79’) вкара почетния гол за домакините. След четвъртата си победа в последните си пет мача Венеция остана на 14-ото място в класирането с актив от 42 точки, но се отдалечи на пет от опасната зона. Тернана е на 12-ата позиция с 43 спечелени пункта.

Снимки: Imago