Негативната серия на Ница продължи

Негативната серия на отбора на Ница продължи и тимът отстъпи с 1:2 на свой терен на Клермон в среща от 32-ия кръг на френската Лига 1. И докато през седмицата червено-черните загубиха със същия резултат след продължения от Базел и сложиха край на мечтите си за европейски успех, днес поражението ги остави на 7 точки от местата за връщане в евротурнирите. Отборът на Дидие Дигар няма победа вече в седми пореден мач във всички турнири.

На другия полюс е отборът на Клермон, за който това е историческа четвърта поредна победа. Никога от влизането си в Лига 1, този отбор не е подреждат четири успешни мача един след друг. С днешните три точки събират 46 и се нареждат на 9-о място.

Мохамед Шам откри резултата за гостите от Клермон Феран в 37-ата минута, но четири по-късно голмайсторът на домакините Гаетан Лаборде изравни. Домакините опитаха да стигнат до предимство след почивката, но не сблъскаха с добре организираната игра на противника. Седем минути преди края Саид Кауи осигури успеха на гостите.

Троа направи 2:2 при гостуването си директния конкурент за оцеляване Нант. За домакините този резултат, който дойде в последните секунди, е повече от добър, защото разликата от 10 точки между двата отбора се запази. Макар да се виждаше победител след точно изпълнена дузпа от Уилсон Одобер във втората минута на добавеното време. Съдията Жереми Пиняр трябваше да се консултира с ВАР край страничната линия, за да даде дузпата за гостите. Но още в ответната атака Нант стигна до равенство 2:2 с точния изстрел на резервата Еван Гесар. Троа и Аячо имат по 22 точки на 18-о и 19-о място, но изостават на цели 10 от Нант, Брест и Страсбург, които са точно над тях.

В друг сблъсък близо до дъното на остров Корсика местният Аячо и Брест не си вкараха голове – 0:0. Домакините трябваше да играят с човек по-малко в последните 30 минути, след като Йоан Тужгар беше отстранен с червен картон, но все пак останаха само с точка, която е първа за тях от 6 мача насам.

В ранния мач от днешния ден Страсбург спечели с 2:0 като гост срещу Реймс. Още преди изтичане на първата минута Хабиб Диало даде аванс в полза на гостите, които записаха поредни победи за първи път през кампанията. В 37-ата минута Диало отново прати топката във вратата на домакините и даде спокойствие за "бяло-сините", които излизат на 15-то място в Лига 1 с актив от 32 точки. Реймс заема осма позиция до момента с 47 точки след това поражение.

Снимки: Imago