Лил спря серията на Оксер

След три поредни победи във френската Лига 1 тимът на Оксер записа равенство 1:1 при домакинството си на Лил в мач от 32-ия кръг. Оксер остава 14-и в подреждането с 33 точки в актива си, а Лил запази петата си позиция с 56 точки.

И двата гола в двубоя дойдоха след изпълнения на дузпа. В 36-ата минута Джонатан Дейвид бе точен за гостите от Лил след дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на домакините.

Дейвид можеше да се разпише и по-рано, но в десетата минута той пропусна отлична възможност, а в 55-ата получи прецизен пас в наказателното поле на Оксер и стреля, но вратарят Донован Леон отрази удара му. Мбайе Нианг донесе равенството за Оксер, отбелязвайки за 1:1 от дузпа в 62-ата минута.

Снимки: Imago