Национална лига футзал: Левски - Черно море

Десетима от Етър изпуснаха победата в Разград

Дубълът на Лудогорец и Етър не успяха да се победят и завършиха 1:1 в двубой от 27-ия кръг на Втора лига. След нулево първо полувреме двата тима успяха да си вкарат по едно попадение през вторите 45 минути. Първо Крум Стоянов даде аванс на гостите от Велико Търново (62’), но малко по-късно Цветослав Петров изравни (68’). От 7-ата минута нататък пък “виолетовите” играха с човек по-малко след ранен червен картон на Валери Христов.

Началото бе добро за „виолетовите“, които още в 5-ата минута можеха да открият. След центриране от фланга Мартин Тошев стреля опасно до гредата. Последва дълъг период без опасности пред двете врати, като лудогорци с числено превъзходство пренесоха играта напред. В последните десет минути преди почивката обаче Етър имаше три чисти възможности. Първо Крум Стоянов отправи удар от 17 метра, който  бе спасен от вратаря. После Мартин Моран намери Мартин Тошев и той с глава стреля на метър от гредата. В 40-ата минута пък Христо Митев центрира отляво и отново Тошев отправи удар от въздуха, но топката мина покрай рамката.

В 62-ата минута етърци поведоха – Евгений Илиев центрира и от десетина метра Крум Стоянов прати топката в мрежата за 0:1. Само след шест минути обаче домакините стигнаха до дузпа, след като вратарят Славков събори съперник и от бялата точка резултатът бе изравнен от Цветослав Петров – 1:1.

В класирането великотърновци остават на втората позиция с 53 точки, на 3 от лидера ЦСКА 1948 II. Засега Етър е доста пред своите преследвачи и към този момент не може да се притеснява, че ще е аут от топ 4. Лудогорец II от своя страна е 5-ти с 41 пункта, на 2 от четвъртия Спортист (Своге).

Снимка: Анатоли Йорданов, etarvt.bg