Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Арда и Станислав Иванов оставиха Любо Пенев без победа начело на Хебър

Арда (Кърджали) си тръгна с трите точки от визитата на Хебър в Пазарджик. Възпитаниците на наставника Александър Тунчев победиха пазарджиклии с 1:0 в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Станислав Иванов (45) отбеляза единственото попадение в срещата в края на първата част. През второто полувреме по веднъж гредата помогна на Хебър и на Арда, а домакините създадоха няколко добри възможности, при които можеха да се поздравят поне с точка. Това беше трети мач за Любослав Пенев, който все още няма победа начело на тима от Пазарджик. Тимът запазва своето предпоследно място в елита. Арда остава осми в класирането, като се доближава на 2 точки от седмия Славия.

Още във втората минута стражът на домакините трябваше да се намесва след много добър пробив на Станислав Иванов по левия фланг срещу Архан Исуф и последвал шут в долния десен ъгъл на вратата. Хебър отговори в 16-ата минута с удар по земя на Октай Хамдиев, който не затрудни по никакъв начин Анатолий Господинов. Малко по-късно домакините създадоха още един добър шанс за гол след отличен пробив отляво на Георги Търтов. Подаването му по земя намери Лорен Марузин, но ударът му бе блокиран.

В края на първото полувреме защитата на Хебър се пропука фатално и Арда стигна до гол чрез Станислав Иванов. Пробив по левия фланг на Тунгара завърши с подаване към Иванов, позиционирал се добре малко преди границата на вратарското поле. С мощен удар бившият футболист на Левски прати неспасяемо топката точно под горната греда.

В 54-ата минута Хебър пропиля златен шанс да изравни резултата. Анатоли Господинов не се разбра със своя колега в защита Александър Георгиев и подаването на вратаря беше пресечено от Октай Хамдиев. Нападателят на домакините спечели няколко метра с дрибъл, след което шутира, но покрай вратата. Две минути по-късно Арда можеше да удвои преднината си. Радослав Цонев опита нещо средно между центриране и удар към далечния ъгъл, който срещна гредата.

В 57-ата минута влезлият от резервната скамейка Венсан Марсел стреля покрай вратата Господинов. В 66-ата минута Лорен Мазурин беше намерен на върха на атаката на Хебър, но Господинов излезе предвидливо и пресече центрирането от десния фланг, изпреварвайки своя опонент.

В 72-рата минута гредата спаси и тима на Арда след хубав удар на Стоян Стоичков, който бе блокиран от защитник на гостите. Топката стана доста коварна за Господинов и само късметът помогна на вратаря след гредата и последвалия рикошет в тялото му. За негова радост защитата пред него успя да изчисти топката. Натискът на Хебър се засили и Господинов парира удар на Октай Хамдиев от дистанция.

В 79-ата минута Абубкара Тунгара не намери очертанията на вратата. В заключителните минути Стоичков нямаше късмет и сантиметри го разделиха от изравнително попадение. Тунгара пък можеше да отбележи в последните секунди на добавеното време, но Дебърлиев затвори ъгъла си. Феновете на домакините и футболистите на Хебър имаха сериозни претенции към главния съдия Иво Андреев, който често допускаше бавене на играта от гостите.

ХЕБЪР - АРДА 0:1
0:1 Станислав Иванов (45)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 33. Стефан Цонков, 28. Осира Корнел, 44. Николай Николаев, 55. Георги Вълчев, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Гарсия, 7. Стоян Стоичков, 98. Георги Търтов, 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Марузин;

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Алесандър Георгиев, 21. Радослав Цонев, 70. Шахредин Букхолда, 99. Станислав Иванов.

Снимки: Startphoto