Хайдук (Сплит) детронира Милан и се класира за финала в младежката Шампионска лига

Отборът на Хайдук (Сплит) U19 записа нови златни страници в настоящия си сезон след като победи връстниците си от Милан U19 с 3:1 в полуфинала на младежката шампионска лига. Двубоят се игра в Женева пред погледа на 17 хиляди верни привърженици на хърватите.

Развръзката дойде през второто полувреме, когато в рамките на половин час Хайдук (Сплит) U19 се разписа на три пъти.

Йере Връчич откри в 51-ата минута, а головете на Рокас Пукщаш в 69-ата минута и Шимун Хъргович в 75-ата минута оформиха класиката, за да хвърлят в екстаз над 17000 сплитчани пътували до Женева, които за първи път ще гледат на финал някоя от формациите на любимия си отбор в неговата 112-годишна история.

Милан U19 все пак успя да върне един гол чрез Кевин Зероли в 83-ата минута, но това не се оказа достатъчно за "росонерите".

Така на финала Хайдук ще играе срещу АЗ Алкмаар U19, чието участие в тази фаза на турнира е в известен смисъл сензационно. Нидерландците стигнаха обаче далеч по-трудно до последния мач в младежката Шампионска лига, побеждавайки отборът на Спортинг (Лисабон) U19 след 2:2 в редовното време и изпълнение на дузпи.

Това се случи по-малко от 24 часа след победата на мъжкия отбор на АЗ Алкмаар U19 срещу Андерлехт U19 с 2:0 и класирането на 1/2-финал в Лигата на конференциите.

Снимки: Gettyimages