Черно море развали празника на Ботев (Враца) и се утвърди в топ 6 на efbet Лига

Победната серия на Черно море в efbet Лига продължава, след като "моряците" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в среща от 27-ия кръг на първенството. Атанас Илиев и Алекс Фернандес донесоха успеха на своя тим, след като се разписаха съответно в 75-ата (дузпа) и 84-ата минута.

По този начин варненци развалиха празника на домакините, които днес празнуват 102 години от основаването си. Отборът, воден от Илиан Илиев, бе по-активният през по-голяма част от двубоя и заслужено стигна до трите точки.

Черно море записа четвърта поредна шампионатна победа, която затвърди мястото на тима в първата шестица. "Моряците" се отдалечиха на 7 точки от седмото място, а вече се намират на 6 пункта зад третия в класирането ЦСКА 1948, но "червените" имат и мач по-малко.

Ботев (Враца) не познава вкуса на успеха вече пети пореден двубой и остава под чертата с актив от 24 точки. В следващия кръг за врачани предстои гостуване на Арда в Кърджали.

Двубоят започна с по един удар към двете врати в първите минути, но Машадо и Переа стреляха слабо и не успяха да затруднят противниковите стражове.

В 9-ата минута Исмаил Иса бе изведен на страхотна позиция от Виктор Попов, но изстрелът на нападателя не намери очертанията на вратата.

Постепенно двата отбора заиграха в по-спокойно темпо и нямаше опасни ситуации пред Красимир Костов и Иван Дюлгеров.

Малко след като измина половин час игра Виктор Попов отправи мощен удар от далечно разстояние, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

В 40-ата минута Алекс Фернандес получи топката на границата на наказателното поле и стреля опасно от движение, но стражът на врачани внимаваше и изби в корнер.

Втората част започна кошмарно за домакините, които трябваше да сменят принудително Чавдар Ивайлов. На негово място в игра влезе Диого Барбоса.

В 56-ата минута футболистите на Даниел Моралес организираха добра атака отляво, при която Момчил Цветанов центрира към Мирослав Маринов, но Александър Василев се отчете със страхотна намеса и отне топката точно пред погледа на 19-годишния нападател на врачани.

В 70-ата минута Исмаил Иса свали кълбото много добре към Атанас Илиев, който стреля към левия ъгъл, но Дюлгеров отрази удара. Секунди по-късно Георги Кабаков посочи бялата точка, след като Диего Фераресо игра с ръка в наказателното поле. Атанас Илиев се нагърби с изпълнението и не сгреши - 0:1.

Малко след това Браян Переа засече с глава центриране от десния фланг, но ударът му срещна външната страна на мрежата.

5 минути преди края на редовното време гостите организираха чудесна контраатака, подета от Исмаил Иса. Нападанието премина през Алекс Фернандес, който се оказа на отлична стрелкова позиция. Ударът му рикошира в Луис Соарес и заблуди Красимир Костов, който нямаше шанс да се намеси.

В добавеното време Исмаил Иса нацели горната греда, а след това стражът на домакините отрази силен изстрел на Мартин Дичев.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2 ЧЕРНО МОРЕ

0:1 Атанас Илиев (75 - дузпа)
0:2 Алекс Фернандес (84)

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (К), 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатомусока, 23. Браян Мендоса, 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов (К), 23. Едгар Пачеко, 7. Матеус Машадо, 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса.

НАЧАЛО: 16:15 часа
СТАДИОН: "Христо Ботев", Враца
СЪДИЯ: Георги Кабаков