Букър заби 45 точки и даде преднина на Финикс срещу Клипърс

Финикс Сънс поведе с 2:1 успеха на Лос Анджелис Клипърс след победа със 129:124 като гост.

Над всички за "слънцата" бе Девин Букър. Гардът реализира 45 точки, като вкара 18 от 29-те си стрелби към коша на противника. Още 28 точки за победителите добави Кевин Дюрант, а Тори Крейг остана с 15 точки.

Финикс взе аванс в края на първата четвърт и не го изпусна практически до самия край на двубоя, като през цялото второ полувреме преднината на гостите гравитираше между 5 и 10 точки.

За домакините от Клипърс Норман Пауъл вкара 42 точки, което е негов личен рекорд в плейофите. Ръсел Уестбрук завърши с 30 точки и 12 асистенции на сметката си, а 20 точки от пейката реализира Боунс Хайланд.

Пауъл, Уестбрук и Хайланд трябваше да поемат основната тежест при играта в атака, тъй като малко преди началото на мача стана ясно, че голямата звезда на тима Кауай Ленард няма да може да играе, тъй като има проблеми в коляното още от първия мач от серията. Надеждата в щаба на Клипърс е, че той ще може да се възстанови за четвъртия мач от серията, който е в събота.