Лил обърна Монпелие

Лил победи с 2:1 у дома Монпелие в среща от 31-вия кръг от шампионата на Франция.

Победата за домакините дойде след обрат през второто полувреме. През първата част Исиага Сила остана на празна врата след асистенция на Улай Уахи и откри резултата за Монпелие в 24-тата минута.

След почивката в рамките на само 120 секунди домакините обърнаха развоя на събитията в своя полза. Джонатан Дейвид изравни в 70-ата минута след асистенция на Реми Кабела, чийто гол направи пълен обрат само две минути по-късно.

Успехът изкачи "песовете" на пето място в Лига 1 с актив от 55 точки. Монпелие пък е на 13-та позиция във временното класиране с 37 точки след три поредни двубоя без победа в шампионата.

Снимки: Imago