Реджана и Андреа Христов се изкачиха в Серия “Б”

Италианският Реджана, където играе българският централен защитник Андреа Христов спечелиха промоция за Серия "Б", след като надвиха Олбия с 2:1 в мач от 37-ия кръг на третото ниво на държавата от Апенинския полуостров и си подсигуриха първото място кръг преди края.

След успеха Реджана събра 80 точки в актива си, на 4 пред втория Чезена, а до края на шампионата остава само един кръг.

Христов бе включен групата за мача, но остана на пейката.

Резултатът откри Кристиан Кауц в третата минута за Реджайа, но Даниеле Рагацу изравни в 37-ата минута. Абдул Гиебре върна преднината на Реджана още преди почивката и се разписа в 41-ата за крайния резултат.

Андреа Христов изигра девет мача през сезона, като се задържа на терена за средно по 61 минути на двубой и е вкара един гол. Въпреки промоцията Христов може и да се завърне в третото ниво на италианския футбол, тъй като е собственост на втородивизионния Козенца, който е застрашен от изпадане.