Кански мъки за Лудогорец в Кърджали, но новата голяма звезда измъкна "орлите"

Лудогорец се доближи само на точка от лидера ЦСКА - София след изключително трудна победа с 2:1 при гостуването си на Арда в мач от 26-ия кръг на efbet Лига

Радослав Цонев откри резултата в добавеното време на първата част, но с две попадения на новата голяма звезда на "орлите" Игор Тиаго (77, 89) гостите измъкнаха успеха.

За отбелязване е, че футболистите на Ивайло Петев нацелиха и две греди чрез Спас Делев и Кирил Десподов, а при 1:0 в полза на "сините" имаха и сериозни основания да получат дузпа за нарушение срещу Тиаго, но такава не бе отсъдена.

Иначе разградчани започнаха без една от своите звезди - Текпетей, който остана на пейката за сметка на Кайо Видал. В защита не стартира неубедителният Русо, а в центъра на отбраната играха Пластун и Вердон. Аут поради контузии бяха Недялков и Янков.

Срещата започна с грубо нарушение на Сако срещу Делев, за което защитникът получи жълт картон. В 8-ата минута пък Групер получи травма при единоборство с Ковачев и бе изнесен на носилка, а на негово място влезе Пипа.

В 18-ата минута Фон Витри за малко не отбеляза от 45 метра при опит да изчисти топката, тъй като прехвърли Господинов, но тя излезе в аут покрай дясната греда.

В 34-ата мнута Георгиев шутира отдалеч, но Падт без проблем улови. Пет минути по-късно Делев овладя на дясното крило, влезе навътре и след страхотен фалцов шут с левия крак нацели напречната греда.

Секунди по-късно и Арда извърши принудителна смяна. Вратарят Господинов напусна игра заради сблъсък с неговия съотборник Лозев малко по-рано и на мястото му се появи Симеонов.

Така двубоят влезе в даденото от рефера петминутно продължение на първата част, когато след поредна грешка на Лудогорец при разиграването на топката Тунгара напредна, а Нареси го фаулира. Цонев се нагърби с изпълнението на нарушението и отбеляза с шут във вратарския ъгъл, възползвайки се от лошото позициониране на Падт.

Второто полувреме започна с добър изстрел на Фон Витри, но Симеонов отрази. В 49-ата минута Делев стреля след атрактивна задна ножица, но над гредата. Минута по-късно Десподов за малко не реализира директно от корнер, но топката се отби в лявата греда, а при добавката на Пьотровски с глава отиде в ръцете на вратаря.

В 53-ата минута реферите можеха да посочат бялата точка за нарушение на Симеонов срещу Тиаго, но главният съдия подмина ситуацията, а този на ВАР не му сигнализира за нещо нередно и играта продължи. Девет минути по-късно Десподов не успя да си спре топката останал очи в очи със Симеонов след пас на Тиаго и я изпрати в ръцете на стража.

Сериозният натиск на Лудогорец през втората част даде резултат чак в 77-ата минута. Тогава Текпетей пусна в коридор към Пипа. Десният защитник на "орлите" центрира в наказателното поле, където Делев отклони с глава и за Тиаго не представляваше проблем да изравни от метър на празна врата.

Секунди по-късно Десподов се откъсна отляво сам срещу вратаря, но вместо да шутира предпочете да търси свой съотборник, а това се оказа грешка.

В заключителните минути на срещата Арда видимо отпадна физически, а пред вратата на домакините вреше и кипеше. Опасен шут на гостите рикошира в Желев и за малко не влетя в мрежата на Симеонов, но топката излезе в корнер. След неговото изпълнение в 89-ата минута последва разбъркване, Тиаго се оказа най-съобразителен и овладя топката в наказателното поле, след което моментално я изпрати в мрежата на "сините".

В 96-ата минута обаче домакините получиха отличен шанс да изравнят след слаб шут на Тилев. Той се получи като подаване към непокрития Боруков, но резервата на Арда се засуети и покрилият засадата Вердон блокира неговия удар от 9-10 метра.

АРДА - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

1:0 Радослав Цонев (45+2)
1:1 Игор Тиаго (77)
1:2 Игор Тиаго (89)

АРДА: 1. Господинов, 3. Сако, 7. Тунгара, 10. Ковачев, 11. Георгиев, 17. Коконов, 20. Лозев, 21. Цонев, 24. Петков, 26. Ел Мами, 99. Иванов

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 6. Пьотровски, 9. Тиаго, 11. Десподов, 14. Групер, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 30. Нареси, 32. Пластун, 77. Видал, 90. Делев

Снимки: Startphoto