Роял Юнион и Байер оставиха отворен край и очакване за реванша

Байер (Леверкузен) и Роял Юнион от Белгия завършиха наравно 1:1 в първия от четвъртфиналните сблъсъци между двата тима в Лига Европа. И двете попадения в двубоя паднаха през втората част, когато гостите откриха чрез Виктор Бонифейс (51’), но играчите на Чаби Алонсо стигнаха до хикса с гол на Флориан Виртц (82’).

Двата тима изиграха доста интересна първа част, в която “аспирините” могат да съжаляват, че не стигнаха до преднина. Първата добра опасност обаче дойде на сметката гостите от белгия, когато Исмаел Кандус нанесе хубав удар след корнер и нацели напречната греда.

Веднага след това Муса Диаби пое късо подаване и опита да преодолее вратаря, но топката премина покрай дясната греда. Пет минути преди края на първото полувреме Пиеро Инкапие стреля високо над вратата, а в добавеното врем отново опит на Диаби премина покрай десния стълб.

Роял Юнион откри резултата в самото начало на втората част, когато добра комбинация даде възможност на Виктор Бонифейс да се възползва от грешка в отбрната на германците и с хубав удар с левия крак преодоля Лукас Храдецки за 0:1.

Германците вдигнаха сериозно оборотите след попадението и опитаха да стигнат до изравняване. Най-доброто положение пред играчите на Чаби Алонсо се предостави в 79-ата минута пред Джереми Фримпонг, който получи страхотно центриране на метър пред голлинията, но ударът му на около метър от голлинията премина покрай вратата.

Байер все пак стигна до изравнително попадение в 82-ата минута, когато появилият се като резерва Сердар Азмун пое на границата на пеналта и върна назад към Флориан Виртц, а той със страхотен удар не остави шанс на вратаря на гостите и се разписа за 1:1. “Аспирините” можеха да стигнат и до победата в добавеното време, когато Сердар Амзун стреля много опасно, но кълбото премина покрай дясната греда. Така двата тима оставиха отворен край на техния сблъсък и ще трябва да дадат отговор на основния въпрос - “кой ще продължи на полуфиналите?” след седмица в Белгия.

Снимки: Gettyimages