Дубълът на Ботев (Пд) излъга Литекс в Ловеч

Вторият тим на Ботев (Пловдив) успя да измъкне победата в Ловеч срещу Литекс с минималното 1:0 в мач от 25-ия кръг на Втора лига. Въпреки по-активните действия от страна на домакините, Лъчо Балтанов вкара единственото попадение в 41-ата минута.

През първата част Литекс бе по-активен на терена, владееше повече топката и дори удари греда, но така и не успя да стигне до попадение. Малко преди края на първата част обаче капитанът на Ботев Балтанов стреля от около 25 метра и с плътен шут даде преднина на гостите.

През втората част ловченлии отново бяха по-дейни и търсеха изравнителното попадение, но то така и не дойде. След 60-ата минута Литекс игра почти изцяло само с изсипани топка в наказателното поле на “канарчетата”, като старши треньорът Люпко Петрович вкара двама защитници, които да засичат с глава в предни позиции, но това не даде резултат.

В класирането двата тима се намират в опасната зона един до друг. Литекс е на 15-ата позиция с 28 пункта, а Ботев (Пловдив) II е 16-ти с 3 по-малко.