Дунав прекърши Крумовград след късна драма в Русе

Дунав (Русе) надви Крумовград с 2:1 в първи мач от 25-ия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха равностоен двубой, в който обаче крайни победители излязоха домакините. Първо Мирослав Будинов наказа бившия си тим и даде преднина на “драконите” в 9-ата минута. През втората част Мартин Сораков изравни за гостите, но малко преди края на двубоя Мехмед Сабри донесе трите точки на “драконите” като отбеляза попадение, с което оформи крайния резултат (87’).

Първата опасност дойде във 2-ата минута, когато Джан Хасан стреля фронтално от удобна позиция, но вратарят на гостите успя да спаси. 5 минути по-късно Бисер Бонев опита шут от дистанция, но не успя да затрудни Дамянов.

Така се стигна до 9-ата минута, когато “драконите” получиха право да изпълнят ъглов удар. След центрирането топката бе избита, но стигна до Мехмед Сабри, който я върна обратно в наказателното поле и намери Мирослав Будинов. Опитният нападател бе оставен напълно непокрит срещу Макенджиев и със силен шут прати кълбото в мрежата на бившия си тим.

В следващите минути темпото поспадна и двата тима не успяха да си създадат интересни положения. В 34-ата минута обаче Крумовград бе на косъм от това да изравни. Калоян Стефанов получи добре, напредна и остана сам срещу Дамянов. Ударът му обаче срещна страничния стълб, а след това бранител на Дунав изчисти.

Малко по-късно Мартин Сораков бе изведен очи в очи със стража на домакините, но докато отправи удар бе затворен от защитник на “драконите”. Въпреки това нападателят опита шут, който обаче не затрудни Дамянов.

До края на полувремето повече интересни положения нямаше и така домакините се оттеглиха с един гол аванс на почивката.

Второто полувреме започна с прекрасна възможност за домакините да вкарат втори гол. В 52-ата минута Йордан Димитров подаде към Мирослав Будинов, който се озова на отлична позиция сам срещу Макенджиев. Опитът на нападателя за диагонален шут бе доста слаб. В 57-ата минута Дамян Дамянов трябваше да се намесва, след като Калоян Стефанов стреля мощно от малък ъгъл.

След безлични 15-ина минути се стигна до 71-ата, когато Крумовград успя да изравни. След центриране от корнер топката бе отклонена от играч на гостите и стигна в краката на Сораков. Нападателят успя да нанесе удар, който макар и не толкова силен, излъга Дамянов и влезе във вратата на Дунав - 1:1.

След нови минути, в които двата тима търсеха гола, но не успяваха да създадат опасни ситуации се стигна до 87-ата минута, когато домакините отново излязоха напред. При една от атаките Юго Комано успя да отклони една от високите топки наляво към Мехмед Сабри, който нахлуваше в наказателното поле. Фланговият футболист остана сам срещу вратаря на Крумовград и с хубав диагонален шут отбеляза за 2:1.

До края на двубоя повече интересни положения нямаше и така русенци измъкнаха победата.

След тази победа Дунав се изравнява по точки със седмия в класирането Беласица и се доближава на 5 от челните позиции. Крумовград от своя страна остава на третото място, но има опасност да бъде изместен оттам, след като се изиграят останалите мачове от кръга.

ДУНАВ 2:1 КРУМОВГРАД

1:0 Мирослав Будинов (9)
1:1 Мартин Сораков (71)
2:1 Мехмед Сабри (87)

Стартови състави:

Дунав: 69. Дамян Дамянов, 22. Стоян Предев, 18. Илия Миланов, 70. Георги Вълчев, 8. Емил Янчев, 66. Никола Колев, 99. Калин Георгиев, 10. Мехмед Сабри, 45. Джан Хасан, 9. Мирослав Будинов, 20. Йордан Димитров;

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 2. Мосес Кандидус, 3. Калоян Пехливанов, 5. Димитър Пиргов, 9. Мартин Сораков, 13. Джеферсон Манярес, 14. Даниел Миланович, 15. Хуго Гинес, 18. Радослав Терзиев, 22. Бисер Бонев, 77. Калоян Стефанов.