Димо Кръстев и Йоан Борносузов се разписаха в “български полуфинал” в Италия

Българските таланти Димо Кръстев и Йоан Борносузов вкараха по един гол за своите отбори в двубоя между юношеските състави на Фиорентина и Дженоа от полуфиналите за Купата на Примаверата.

В крайна сметка успехът отиде при Фиорентина на Кръстев, като те победиха гостите от Дженоа с 3:2. Родният национал национал стартира като титуляр в защитата на “виолетовите”, като беше точен в 56-ата минута за 3:0 след свое включване в противниковото наказателно поле. Борносузов пък се появи в игра за “грифоните” в 69-ата минута, а в 82-рата се разписа с глава за крайното 3:2. Нападателят също така си изкара жълт картон в добавеното време на срещата.

По този начин Фиорентина се класира за пети пореден път на финала в турнира, като спечели последните му три издания. В битката за трофея тимът ще се изправи срещу Рома, които във вчерашния полуфинал надвиха Интер на Никола Илиев с 1:0. Българският национал беше титуляр в атаката на “нерадзурите”, като беше заменен в 78-ата минута.