РБ Лайпциг изхвърли и Борусия (Д) от Купата на Германия

РБ Лайпциг продължава защитата на спечелета през миналия сезон Купа на Германия. "Биковете" победиха с 2:0 Борусия (Дортмунд) в сблъсъка между двата тима от 1/4-финалите на турнира и направиха още една крачка напред в надпреварата. Така след като вчера Байерн се сбогува с турнира, сега и другият голям германски гранд приключи участието си.

След вихрено начало, в което РБ Лайпциг пропусна няколко положения пред вратата на Грегор Кобел, който се отличи с няколко важни спасявания, резултатът все пак бе открит в 22-рата минута. Тогава - Мохамед Симакан напредна на скорост отдясно и подаде към Тимо Вернер в наказателното поле, а той от движение насочи топката във вратата за 1:0.

До края на полувремето домакините пропиляха още няколко чудесни възможности да добавят втори гол на сметката си, а с пропуски се отличиха Тимо Вернер и Дани Олмо.

През второто полувреме играта бе по-изравнена, но Борусия така и не можеше да притисне своя съперник и да намери пътя към изравнителен гол.

В края и нервите взеха връх и съдията даде доста солидно продължение. В 98-ата минута и вратарят Кобел се бе включил в наказателното поле на съперника при един корнер, но гостите не сътвориха нищо от него, докато "биковете" организираха контраатака, а Вили Орбан отбеляза в опразнената врата и сложи точка на спора.

Така РБ Лайпциг се присъедини към Фрайбург, Щутгарт и Айнтрахт (Франкфурт) на 1/2-финалите на Купата на Германия, докато за Борусия остана единствено да се надява някак да излъже Байерн (Мюнхен) в битката за титлата в Бундеслигата.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

Снимки: Imago