Пестелив Ювентус сломи Верона преди дербито с Интер

Ювентус постигна пестелива победа с 1:0 над Верона в домакинството си на "Алианц Стейдиъм" от 28-ия кръг на Серия "А". Торинци определено бяха решили да спестят сили преди дербито с Интер за Купата на Италия следващата седмица и измъкнаха трите точки с минимален разход на усилия. Мойс Кийн отново бе героят за "бианконерите" срещу този съперник, отбелязвайки единствения гол в мача в 56-ата минута с първия точен удар за домакините. Така бе продължена серията от 5 поредни победи на "старата госпожа" във всички турнири.

Масимилиано Алегри бе дал почивка на част от звездите като Душан Влахович, Анхел ди Мария и Филип Костич. Той бе избрал да стартира двубоя с Аркадиуш Милик и Мойс Кийн в атака. В средата на терена действаха Николо Фаджоли, Мануел Локатели и Енцо Баренечеа

За гостите в атака стартираха Кевин Лазаня и Адолфо Гаич. В халфовата линия играта движеха Мигел Велосо, Ондрей Дуда и Адриен Тамезе.

Верона имаше първата голова възможност в мача. Още във 2-рата минута една лошо изчистена топка попадна в краката на Дуда, който веднага стреля, но Войчех Шчесни внимаваше и уверено улови.

Гостите бяха близо до гола и в 15-ата минута, когато Депаоли бе намерен непокрит в наказателното поле и отправи хубав изстрел от движение, но късметът не бе с него и кълбото мина до гредата.

Първата възможност за Юве дойде чак в 24-тата минута от фаул. Тогава Хуан Куадрадо се нае да изпълни наказателния удар, но стреля малко над вратата.

В 37-ата минута отново от фаул домакините бяха още по-близо до откриване на резултата. Този път те разиграха заучено положение, Милик подаде с пета за Данило, който стреля силно и след рикошет кълбото се отби от гредата.

Две минути след това Хуан Куадрадо си освободи пространство и отправи изстрел по земя, който мина доста близо до вратата, но в аут.

В 42-рата минута Адолфо Гаич реши да тества Шчесни от около 35 метра, но ударът му не бе особено опасен за полския страж.

Второто полувреме започна с включване на Фабио Мирети от резервната скамейка и хаотичен натиск на "бианконерите". В 52-рата минута Гати реши да стреля от дистанция, но доста неточно.

В 56-ата минута торинци организираха чудесна атака, Мануел Локатели подаде за Мойс Кийн в наказателното поле, нападателят овладя и с прецизен удар прати топката във вратата за 1:0.

В 69-ата минута Верона действа опасно на контраатака, Кевин Лазаня бе на път да излезе на стрелкова позиция, но Шчесни с много дорбе разчетено излизане успя да избие топката преди тя да стигне до нападателя на гостите.

Гостите не се предаваха и в 82-ата минута Терачано тества Шчесни със силен шут, а вратарят на Юве трябваше да прави нова важна намеса, за да опази вратата си.

Домакините пък пропуснаха да решат всичко в 87-ата минута, когато след заучено положение от фаул Гати свали с глава за Бремер на метри от голлинията, но бразилецът по чудо не успя да отбележи от тази чудесна позиция.

Верона пък стигна до нова възможност в 90-ата минута от фаул, но ударът на Симоне Верди се отби от стената и мина покрай вратата.

След тази победа Ювентус продължи да трупа ценни точки в актива си, като вече има 44 и заема 7-ата позиция в таблицата. Верона пък остава в опасната зона на 18-ото място с 19 точки.

Снимки: Gettyimages