Balkan Grand Prix 6

Трета поредна победа за Академик

Академик (Пловдив) записа изключително важна победа като домакин на Шумен и записа трети последователен успешен двубой.

Пловдивчани се наложиха със 79:72 в 27-ия кръг от редовния сезон на НБЛ и по този начин се застопори на осмата позиция със статистика от 9 победи и 16 загуби.

Шумен си остава на последната позиция в класирането и ще се опита да подобри съотношението си победа-загуба в следващия кръг при гостуването на Ямбол.

Гостите водеха в резултата на полувремето 39:33, но след почивката съперникът се справи несравнимо по-добре с тактическите си задачи на паркета и заслужено стигна до крайния успех. Независимо че Шумен се доближи на 4 точки от разликата в последните минути, все пак не успя да се закачи в резултата достатъчно.

Джейлъ Минет отбеляза 16 точки за победителите, а Томислав Минков добави 15. Адриян Секулов бе над всички с 21, но те не стигнаха за нещо повече от достойно представяне на последния в класирането.