Локо (Пловдив) удари Хебър на Любо Пенев в контрола

Локомотив (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 3:2 в контролна среща на "Лаута". Проверката се игра при закрити врати по желание на новия треньор на гостите Любослав Пенев. Още във втората минута Конте засече центриране на Димитър Илиев, но топката мина на сантиметри от целта. В следващата ата гостите имаха шанс до отбележат, но топката бе избита в корнер. В 11-ата млинута Каракашев стреля, но вратарят на Хебър се справи. Минута по-късно Дион бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Димитър Илиев превърна в гол.

Гостите изравниха в 22-ата минута, след като Алехандро Серано стреля от дистанция и изненада стража на Локомотив. Малко по-късно Хоркаш се справи страхотно, след като футболист на Хебър бе изведен очи в очи срещу него. В 36-ата минута Димитър Илиев нацели гредата над вратата на „зелените“. Малко след почивката Хоркаш отново се намеси добре, след като изби удар на Венсан Марсел. Локомотив поведе в 57-ата минута, когато Конте подаде към Денислав Александров и той се разписа за 2:1. Минута по-късно и Сорга можеше да се разпише, но стражът на Хебър се намери добре.

Хебър изравни в 81-ата минута, когато Николаев центрира в наказателното поле и Анте Живкович отбеляза за 2:2. Само след две минути игра обаче Локомотив си върна водачеството в резултата, като точен бе Ивайло Димитров. В 84-ата минута Пиер Зебли получи втори жълт картон и напусна терена. До края на срещата футболистите на Любослав Пенев имаха шанс да изравнят, но Динко Хоркаш се справи. Неофициален дебют за "смърфовете" направи младият нападател Аксел Велев, който се появи десет минути преди края.