Монтана приближи третото място след трилър със Струмска слава

Монтана надви с 3:2 Струмска слава и се приближи на четири точки от третото място. По-рано през деня ценни точки загубиха Крумовград и Спортист (Своге), което позволи на футболистите на Ангел Стойков да скъси дистанцията.

В средата на първото полувреме Монтана и Славата си размениха по един гол от дузпа. Фудил Идрис откри резултата в 31-ата минута, а Стивън Кирилов изравни скоро след това.

След почивката Антон Тунгаров отново намери мрежата зад вратаря на Славата, а в 68-ата минута Цветомир Цанев реализира красив гол с глава за 2:2. След 120 секунди обаче резервата Филип Ежике донесе победата на домакините.